North Island Başkanı’na Göre Bitcoin Bu Nedenle Düştü

North Island Başkanı Glenn Hutchins, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda büyük teknoloji hisselerinin ve Bitcoin‘in son zamanlarda sert düşmesinin nedenlerinden birini sundu.

Hutchins, bunun nedeninin, yatırımcıların kripto yatırımlarının diğer yönlerindeki kayıplarını telafi etmek için BTC’lerinden kurtulması olduğunu düşünüyor.

”Benzer şekilde, teknoloji stokları (Nasdaq 100) düşüyor, insanlar likiditeye ihtiyaç duyduğundan, bu yüzden onları hala iyi varlıklar olarak görürken satıyorlar.”

Hutchins

Bitcoin tarafından yönetilen kripto piyasası düşüşünün diğer nedenleri arasında, yerel tokeni LUNA’nın 115 dolardan sıfırın çok altına düşmesiyle Terra zincirinin çökmesi ve UST stabilcoininin USD sabitini kaybetmesi de var.

Şu anda, LUNA topluluğu, kurucu Do Kwon’un zinciri bölme önerisini uygulamak için oy kullandı. Hırpalanmış blok zinciri, Luna Classic olarak yeniden adlandırılacak ve Terra, LUNA’nın yerel parası olmasıyla yeniden başlayacak. UST stablecoin’i yeni Terra zincirinde yeniden dirilmeyecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Analist: Son Bitcoin (BTC) Düşüşü Tehlikeli Değil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu