Dünyaca Ünlü Analist PlanB, Bitcoin Boğa Piyasasını Öngördü

Hollandalı analist ve BTC Stok Akışı (S2F) modelinin arkasındaki beyin olan PlanB, bir kez daha, en düşük fiyat dokunuşunun ardından geleceğine inandığı potansiyel bir Bitcoin boğa piyasasını öngördü.

PlanB, doğru fiyat tahminleri yapma konusunda bir üne sahiptir

Yakın tarihli bir tweet’te, anonim Bitcoin analisti, geçen yılın Bitcoin boğa piyasasının ikinci aşamasını yılın son ayında umduğunu, ancak boğa piyasasının sonu 2022’nin ilk çeyreğinde belirgin hale geldiğini açıkladı.

PlanB, “Nisan 2022 zirvesinden bir ayı piyasasına girdik (evet ATH Kasım 2021’di),” dedi, “şimdi bir dip oluşturuyoruz. Ardından yeni bir boğa piyasası başlayacak. BTC döngüleri.”

PlanB

PlanB, doğru fiyat tahminleri yapma konusunda bir üne sahiptir. Mükemmel bir sicile sahip olmamasına rağmen, tahminlerinin şimdiye kadar, özellikle Stok-Akış modelini kullanması nedeniyle genel olarak güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

PlanB, çoğu analist ve yatırımcının havlu attığı 2019’da Bitcoin için 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri öngördü ve lider kripto para 2018’deki 17 bin dolarlık zirvesinden 3 bin dolara düştüğü için daha fazla düşüş bekliyordu. Bitcoin geçen yıl şubat ayında 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Bir Elon Musk tweetini izleyen Bitcoin kazasının ardından geçen yıl Haziran ayında PlanB tarafından bir dizi tahmin yapıldı: Hollandalı analist 2021 yılının Ekim, Kasım ve Aralık ayı için sırasıyla 63 bin dolar, 98 bin dolar ve 135 bin dolar fiyat tahmininde bulundu. Ekim ayı için 63 bin fiyat tahmini tuttu.

Kasım ayında, Kasım ayı fiyat tahmininin S2F modeline değil taban modeline dayandığını belirtti; tahminleri için üç model kullandığını ortaya koyuyor: S2F Model, Floor Model ve On-chain Model.

Mevcut kripto düşüşü Bitcoin’i kurtarmadı

Diğer birkaç analist, varlığın mevcut ayı piyasasının ortasında BTC hakkındaki düşüncelerini değiştirdi. Geçen yıl Sussex Üniversitesi’nden Carol Alexander, BTC’nin 2022’de 10 bin dolara kadar düşmesinin beklendiğini belirtti. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Macar Politikacı, BTC Madeni İçin Elektrik Çalarken Yakalandı

Blockchain ve Cryptocurrency Evangelist’ten Ian Balina, BTC’nin ne zaman olduğunu belirtmeden sonunda 100 bin ila 150 bin dolar arasında bir fiyata ulaşacağını tahmin etti. Kriptoya ve Web3’e artan ilginin uzun vadede BTC’deki fiyat artışını etkileyeceğine inandığını belirtti.

Mevcut kripto düşüşü Bitcoin‘i kurtarmadı. İlk kripto, iki yıldır görmediği en düşük seviyeleri gördü. Terra’nın LUNA’sının UST stablecoin krizinin ortasında birkaç gün içinde %100 düşmesiyle diğer varlıklar da düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu