Bitcoin (BTC) Fiyatı Daha da Düşebilir, İşte Nedeni!

Bitcoin’in (BTC) fiyatı kritik 30.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamadı ve son iki gün içinde 29.500 dolara düştü. Geçen hafta kripto piyasası çöküşü nedeniyle ortaya çıkan baskı, Bitcoin’i ayıların hakimiyetinde tutuyor.

Ne yazık ki, piyasa analistleri ve zincir içi veriler, Bitcoin şu anda bir dip oluşturduğu için BTC fiyatının muhtemelen 27.000 $ seviyesine düşebileceğini gösteriyor. Analistlere göre, daha yüksek seviyelerde düşüş eğilimi Bitcoin (BTC) fiyatını aşağı çekmeye devam ediyor.

Ayı Hakimiyetinde Bitcoin (BTC) Fiyatı

Bitcoin şu anda bir ayı piyasasında ve bir dip oluştuktan sonra yükselecek. Stok Akış (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, bir tweet’te Bitcoin fiyatının yaklaşan boğa piyasası için bir dip oluşturduğunu açıklamıştı.

Ayrıca PlanB, 18 Mayıs’ta bir tweet’te 2 Yıllık Hareketli Ortalamanın 2 Yıllık Realize BTC fiyatına yaklaştığını duyurdu. Bir ralli görülmeden önce Bitcoin (BTC) fiyatının hala biraz daha düşmesi gerektiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Daha da Düşebilir, İşte Nedeni! 2
Bitcoin (BTC) 2Y Realize Fiyatı
Kaynak: PlanB

Grafik, 2Y hareketli ortalama ve 2Y realize fiyat çizgileri birbirine yaklaştıkça BTC/USD fiyatının artma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Grafikte mavi bir daire onaylandıktan sonra fiyatın seviyeden yükselmesi bekleniyor.

İlginç bir şekilde, duyarlılık zayıf kaldığı için Bitcoin (BTC) şu anda düşük bir hacimde işlem görüyor. Ayrıca, Bitcoin mempool tekrar boş ve PlanB’ye göre harcanmamış işlem çıktısı (UXTO) boyutu küçülüyor.

Santiment’in zincir üstü verilerine göre, geçen hafta Bitcoin kapitülasyonu birçok boş cüzdan adresinin tekrar aktif hale geldiğini gördü. Bitcoin Age Consumed metriği, BTC’yi 26 bin – 29 bin dolar fiyat seviyelerinde hareket ettiren çok sayıda cüzdan adresini gösteriyor. Metrik, varlıkların tasfiyesini ve yatırımcıların çıkış pozisyonlarını gösterir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Daha da Düşebilir, İşte Nedeni! 3
Bitcoin (BTC) Yaşı Tüketildi. 
Kaynak: Santiment

Aslında, WhaleStats geçen hafta birçok balina adresinin uzun bir aradan sonra tekrar aktif hale geldiğini de bildirmişti.

Bitcoin (BTC) Fiyat İşlemleri Aralığı 30.000 Dolara Yakın

BTC fiyatı, 30.000 dolar civarında işlem görmeye devam ettiği için baskı altında kalıyor. Kripto pazarındaki zayıf duyarlılık, yatırımcılar arasında daha az ilgi olduğunu gösteriyor. Yazım anında, BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1,78 düşüşle 29,815 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Sahipleri Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu