Binance, Avrupa’nın En Büyük Ekonomisinden Onay İstiyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ”, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, borsanın Almanya’da faaliyet göstermek için bir lisans başvurusunda bulunmayı planladığını söyledi.

Hamburg’daki Finance Forward fintech konferansında konuşan CZ, Fransa’da düzenleyici onay aldıktan sonra Binance’in Alman uyumluluk ekibini genişlettiğini ve Avrupa’nın en büyük ekonomisinde bir lisans başvurusunda bulunmak istediğini söyledi.

CZ, borsanın Avrupa genel merkezini Paris’te kuracağını ve bunu kıtadaki genişlemesi için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanacağını söylemişti.

Binance zaten İspanyol ve İtalyan yetkililerle görüşüyor

Bir Alman lisansı başvurusu, diğer büyük Avrupa ekonomileriyle, özellikle İspanya ve İtalya ile devam eden görüşmelerin ortasında geliyor. Bu ayın başlarında CZ, eski İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ve birkaç büyük politikacıyla dijital finans hakkında konuşmak için bir araya geldi.

Her iki tarafta da herhangi bir taahhütte bulunmamış olsa da, bu hareket Roma’da kripto lisansı için lobicilik planlarına işaret edebilir.

Ek olarak Binance, İspanya’nın mali otoritesinin ülkede kripto türevleri sunmayı durdurma talebine de uydu; bu, onay almak için hükümetlerle top oynamaya istekli olduğunun bir işareti.

Avrupa, dünyanın en büyük borsasının planladığı tek bölge değil. Bu yıl da birkaç orta doğu ülkesinde ilerleme kaydetti.

Hareket, bir kripto çöküşü sırasında geliyor

Yine de Binance’in genişleme planları, son zamanlarda görülen en kötü kripto çöküşlerinden birinin ardından geldi. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, piyasalar hala baskı altındayken, son iki hafta içinde 500 milyar doların üzerinde düşüş yaşadı.

Finance Forward’da konuşan CZ, Binance’in son çöküşe rağmen hala “nakit akışı pozitif” olduğunu söyledi.

Ayrıca piyasalar için bir “kripto kışı” olabileceği konusunda da uyardı. Ancak CZ, böyle bir pazar zayıflığı döneminden kısa bir süre sonra bir patlama olmasını bekliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Facebook, Kripto Cüzdanını ABD'de Kullanmaya Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu