Bitcoin’in Kısa Vadeli Düşüş Trendi Genişliyor

Bitcoin (BTC) hala 30.000 dolar civarında işlem görüyor ve bu da bir yıllık fiyat aralığının dibini gösteriyor. Fiyat grafiğindeki aşırı satım koşullarına rağmen, son satışlar Bitcoin’in kısa vadeli düşüş trendini genişletti.

Yazım anında Bitcoin, son 24 saat içinde %1,90 ve son yedi gün içinde %6,13 düşüşle 29,931 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu yazı yazılırken %1,50 düşüşle 1,29 trilyon dolara düştü. Bitcoin 30 bin doların altına düşmeye devam ederken, bu iki ölçüm Bitcoin’in dibe yakın olabileceğini düşündürebilir.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Mart 2020 seviyelerine düştü

Kripto para piyasası, dünkü kısa süreli sıçramaya rağmen, zirve seviyelerinden aşağıda kalıyor. Kripto pazarındaki yaygın korkunun ortasında, Korku ve Açgözlülük Endeksi dün 8’e düştü ve bu da korkunç “aşırı korku” seviyelerine işaret ediyor.

Bitcoin'in Kısa Vadeli Düşüş Trendi Genişliyor 2
Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: Alternative.me

Kriptoanalist Ali Martinez’e göre, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yaklaşık iki yılın en düşük seviyesine düştü. Analist, mevcut okumaların Mart ayı piyasa katliamı sırasında BTC‘yi çevreleyen aynı piyasa hissini gösterdiğini belirtti. Bitcoin, daha sonra olumlu bir tırmanışa devam etmeden önce Mart 2020’de 3.800 dolar civarında dibe vurdu.

Mevcut “aşırı korku”, kripto para birimlerini uzun vadede satın almak ve tutmak için aşırı aşırı satım koşullarını bekleyen alıcıları çekebilir. Yazma sırasında, endeks hafifçe 12’ye yükseldi.

Zincir üstü analitik platformu Santiment’e göre, Bitcoin‘in boştaki adresleri geçen hafta daha aktif hale geldi ve bu da Token Age Consumed’da bir artışa neden oldu. Tipik olarak, fiyat düşüşleri sırasında Token Age Consumed’da ani artışlar meydana geldiğinde, zayıf ellerin pozisyonları terk ettiği anlamına gelir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Üçüncü En Büyük Bitcoin Balinası, Son 2 Günde 1.416 BTC Satın Aldı

Token Age Consumed, orta ve uzun vadede fiyat yönünün tersine dönmesini tespit etmek için kararlı bir gösterge olmaya devam ediyor. Bu Santiment metriği, adres değiştiren tokenların sayısını, son taşınmalarından bu yana geçen zamanla çarpılarak gösterir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu