JPMorgan CEO’su Bitcoin ve Kripto Paralara Saldırdı

21 Eylül Çarşamba günkü kongre ifadesinde, JPMorgan başkanı Jamie Dimon bir kez daha kripto paralara saldırdı. 

“Bitcoin gibi para birimi olarak adlandırdığınız kripto paralar konusunda büyük bir şüpheciyim. Bunlar merkezi olmayan Ponzi planlarıdır.”

Jamie Dimon

Bu, Jamie Dimon’un kriptoya ilk kez saldırması değil. 2017 boğa koşusu sırasında Dimon, Bitcoin’i sahtekarlık olarak nitelendirdi, ancak daha sonra bu yorumları yaptığına pişman olduğunu söyledi.

İlginç bir şekilde, JPMorgan kurumsal müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya devam ediyor. Ancak Dimon hala onların işe yaramaz olduğuna inanmaya devam ediyor. Dimon, halka açık kripto para birimleri için güçlü eleştirilere sahip olsa da Stablecoin hakkında benzer bir görüşü yok.

JPMorgan başkanı, USD veya diğer fiat para birimlerinin değerine bağlı olan stabilcoinlerin, uygun düzenlemelerle desteklenirse sorun olmayacağını söyledi. ABD’li milletvekilleri, stabilcoin düzenlemelerini uygulamaya koymak için çalışıyorlar. Bu haftanın başlarında, House of Financial Services Committee, TerraUSD gibi algoritmik stabilcoinleri destekleyecek bir yasa önerdi.

Terra ekosisteminin ve yerel UST stabilcoin’inin düşüşü, dünya çapında düzenleyicilerin dikkatini çekti. Düşüşün doğası, bir stablecoin’in sabitlenmesinin diğer yerel token’lara bağlı olduğu durumlarda düzenleyicileri rahatsız etti.

Amerika’nın en büyük bankacılık kurumu JPMorgan, desteklenen bir blok zincirine sahiptir. Aslında, JPMorgan, dünya çapında anlık sınır ötesi transferler için kullanılan yerel kripto parası JPM Coin’e sahip. Son birkaç yılda, JPM kripto parası sınır ötesi ticarete trilyonlarca dolar yatırdı. Bloomberg raporuna göre:

JPMorgan, diğer finansal kurumların yüksek kaliteli teminat kullanarak kısa vadeli krediler almasına olanak tanıyan gün içi geri alım anlaşmaları yapmak için özel blok zinciri ve JPM Coin’i kullanıyor.

Geçmişte Jamie Dimon, gelecekte bankaların yerini alabilecek merkezi olmayan finansın (DeFi) varlığını kabul etmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nasdaq Bitcoin ve Ethereum Fiyat İndeksini Listelemeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu