Tanınmış Fon Yöneticisi, Ayı Piyasasının Bitişini Dogecoin ile İlişkilendirdi

Tanınmış finansal piyasa uzmanı ve portföy yöneticisi Michael Gayed, kendi görüşüne göre değersiz bir varlık örneği olan Dogecoin’in 7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğu sürece, finansal piyasaların çöküşünün sona ermekten çok uzak olduğunu söyledi.

Uzmanın aynı gün yaptığı açıklamalara bakılırsa, borsadaki ve dolayısıyla yakından ilişkili kripto piyasasındaki düşüş eğiliminin emlak piyasasının çöküşüyle ​​sona ereceğine dair bir görüş anlaşılabilir. Bununla birlikte, mevcut evlerin satışlarının tarihsel olarak düşmesiyle aynı anda düşen mevcut evlerin satın alınabilirliği ile ABD konutlarının durumu son derece belirsiz.

Dolayısıyla Gayed’in görüşüne göre piyasalardaki düşüş bitmekten çok uzak. Bu, dünkü Fed faiz toplantısında dolaylı olarak teyit edildi. Faizi %0,75 artırma yönünde beklenen karara rağmen, kripto piyasası keskin bir düşüşle tepki verdi. Ancak asıl odak noktası, Fed başkanının, düzenleyicinin inatçı enflasyonu frenlemeye yönelik tedbirler konusundaki sert ve son derece şahin görüşünü yansıtan, nötr seviyenin üzerinde, kısıtlayıcı bir seviyeye faiz artırımını açıkladığı konuşmasıydı. Ekonominin resesyona yakın durumunda Dogecoin‘in 7 milyar dolar değerinde olduğu sürece, pozitiflik veya boğa piyasasına geri dönüş gerçekleşmeyebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk Yeniden Twitter'ı Satın Almaya Talip Olduktan Sonra Yaklaşık 1 Milyar Dogecoin (DOGE) Aktarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu