Justin Sun’ın Tron’u Parasız Mı Kaldı?

Tron‘un parası bitmiş olabilir. Son zamanlarda, Tron’un WeChat kanalı üzerinden haberler, Tron’un ABD hükümetinden 2 milyon dolarlık bir koronavirüs yardım hibesi aldığını ve yakında ABD hükümetinden başka bir hibe beklediklerini söyledi.

Tron Neden Para Aldı?

Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham, Tron’un orijinal gönderisini çevirirken haberi herkesin dikkatine sundu.

Duyuru, Tron’un ABD hükümetinden Maaş Koruma Programı (PPP) aracılığıyla 17 milyon yuan (2.4 milyon $) aldığını ve şirketin “yakın gelecekte ikinci bir nakit yardımı” almayı beklediğini ortaya koyuyor.

Maaş Koruma Programı, ABD hükümetinin pandemi nedeniyle hayatta kalmak için mücadele eden şirketlere yardımcı olma amaçlı koronavirüs teşvik paketinin bir parçasıdır.

Bir şirket bir PPP hibesi alırsa, aldıkları parayı, işten çıkarmak yerine çalışanlara ödemek ve şirketin sahip olabileceği kira, ipotek ve elektrik faturalarını ödemek için kullanmaları gerekir. Ayrıca, bir PPP hibesi alan şirketler, bu koşullar yerine getirilirse aldıkları tutarı geri ödemek zorunda değildir.

Tron Parasız mı?

Birçok Amerikan vatandaşı, vergi dolarlarının, 2017’de Pekin’de tüm ICO’lar ve yerel dijital para birimi borsaları yasaklandığında San Francisco’ya taşınmaya zorlanan bir proje olan Justin Sun’ın Tron’a gideceği için üzgün.

Yazılım geliştirmenin uzak konumlardan yapılabilecek bir iş olduğunu düşündüğünüzde, Tron‘un her zamanki gibi işine devam edebileceğini ve ayakta kalabileceğini düşünürdünüz. Bununla birlikte, Tron’da bir değer olmadığını fark ettiğinizde, bunların devlet yardımının alıcıları olduğunu duymak şaşırtıcı değildir.

Gerçekten garip olan, Justin Sun’ın tahmini net değeri +200 milyon dolardır ve geçmişte, Tron, 2018’de BitTorrent’i 140 milyon dolara satın aldıkları gibi bir dizi pahalı satın alma gerçekleştirmişti.

En azından, Justin Sun’ın şirketini ayakta tutacağını düşünürdünüz… Justin Sun ve Tron, tüm aptalca ve aşırı pahalı pazarlama taktiklerinden dolayı parasız kalmaktalar.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın