Kripto Borsalarındaki Ethereum (ETH) Arzı Keskin Bir Şekilde Düşüyor - BTC MAGAZİN

Kripto Borsalarındaki Ethereum (ETH) Arzı Keskin Bir Şekilde Düşüyor

Colin Wu’ya göre, birden fazla kripto borsasındaki ETH arzı keskin bir şekilde düşmeye devam ediyor ve şimdiye kadar 2020’deki en düşük seviyeye ulaştı.

Bu arada, 6 milyon coini aşan ETH 2.0 mevduat sözleşmesinde giderek daha fazla ETH stake ediliyor.

ETH döviz arzı 2020’nin en düşük seviyesine geriledi

Kripto ve blockchain gazetecisi Colin Wu, CryptoQuant tarafından Ethereum ile ilgili sağlanan iki grafiği Twitter’da paylaştı.

Grafiğe göre, merkezi kripto borsalarında Ethereum arzı, 2020’de en son görülen en düşük seviyeye düştü ve şimdi 20 milyon ETH’den biraz daha azını oluşturuyor.

Bu arada Wu, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesinde kilitli ETH miktarının artmaya devam ettiğini ve şu anda 6.11 milyon ETH işaretini aştığını ekledi.

Wu, Ethereum’un Binance tarafından cüzdana devasa boyutta tek işlem transferinden de bahsetti. Bu transferin gerçekleştiği cüzdan bundan sonra blok zincirindeki en büyük 15. ETH cüzdanı oldu.

Ancak borsa ekibi, bu fonların kendi iç cüzdanları arasında taşındığını belirtti. Yine de analizlere yansımadı.

Kullanıcılar mevduat sözleşmesinde ETH’lerini kilitliyor

Kripto analisti Willy Woo, kullanıcıların ya ETH’lerini Ethereum 2.0 para yatırma sözleşmesine yatırdıklarını ya da ETH’lerini Uniswap vb. DeFi projelerine koyduklarını söyledi.

Bugün Çin merkezli OKEx borsasının CEO’su Jay Hao bu bakış açısını paylaştı. Merkezi kripto borsalarının, ETH’yi depozito sözleşmesine yatırma sürecini her zamankinden daha kolay hale getirdiğini söyleyen Hao, birçoğunun, ETH’lerini kilitleyerek yüzde 5 getiri elde etmek için bunu şimdi yapmayı tercih ettiğini söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu