Kripto Para Piyasası Artık Neredeyse Apple Kadar Değerli

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, tarihte ilk kez 2 trilyon doları aşarak, Bitcoin ve altcoinlerdeki patlayıcı büyümeyle desteklendi.

CoinGecko verilerine göre, tüm kripto para birimlerinin değeri Pazartesi akşamı 2 trilyon doları aştı ve bundan sonra da yükselmeye devam etti. Bu sabah, kripto piyasasının piyasa değeri, 2.039 trilyon dolarlık tüm zamanların zirvesine ulaştı. 

Bu, piyasada bulunan tüm kripto para birimlerinin artık neredeyse dünyanın en büyük ikinci şirketi olan Apple kadar veya Google ve Tesla’nın birleşik değeri kadar değerli olduğu anlamına geliyor.

Kripto piyasasının bir trilyon dolardan fazla kazanması üç aydan kısa sürdü. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Ocak ayında ilk kez 1 trilyon doları vurdu. 

Yeni rekor, Bitcoin gibi büyük dijital para birimlerinin muazzam kazançları tarafından yönlendirildi. Bitcoin’in piyasa değeri, Mart ayının sonundan bu yana 1 trilyon doların altına düşmedi ve şu anda 1,1 trilyon dolar civarında duruyor. Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı bu yıl iki katından fazla arttı.

Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Salı sabahı 2.151.25 $ ile tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Perakende yatırımcıların artan akışına ek olarak, Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi finansal ağırlıklar ve büyük ödeme sağlayıcıları da dahil olmak üzere son birkaç ay içinde daha fazla kurumsal oyuncu kripto piyasasına yöneldi. Geçtiğimiz hafta, çevrimiçi ödeme devi PayPal, kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak tanıtan bir özelliği açıklarken, Visa destekli ödemelerde USD Coin (USDC) kullanacaklarını açıkladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   12 Ekim 2022 Kripto Para Piyasası: Bitcoin (BTC) Çıkış Yapmak İçin Mücadele Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu