Ünlü Yazar Bitcoin'in 1,2 Milyon Dolara Ulaşabileceğini Tahmin Etti - BTC MAGAZİN

Ünlü Yazar Bitcoin’in 1,2 Milyon Dolara Ulaşabileceğini Tahmin Etti

Kitco ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, “Zengin Baba Zavallı Baba” yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde nihayetinde 1,2 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Kiyosaki, salgının 2020’nin başlarında dünya ekonomisini etkili bir şekilde kapatmasının ardından 9.000 $ ‘dan işlem görürken geçen yıl ilk kez kripto para birimini satın aldı:

”Keşke pek çok insan gibi 10 sentten alsaydım, ama şimdi bir dahi gibi görünüyorum çünkü bugün 55.000 dolar civarında. Beş yıl içinde 1,2 milyon dolara çıkacağını düşünüyorum.”

Geçen yıl Kiyosaki, Bitcoin’in aşırı para basımı nedeniyle başka bir boğa koşusu yaşayacağını doğru bir şekilde tahmin etti. MicroStrategy, Tesla ve Square gibileri artık bilançolarında kripto para birimine sahipler.        

Bitcoin test edilmemiş durumda

Sadık bir Bitcoin savunucusuna dönüşmesine rağmen Kiyosaki, lider kripto para birimi test edilmediği için hala altın ve gümüşü tercih ettiğini söyledi.

Potansiyel bir hükümet baskısından bahseden Kiyosaki, böyle bir olasılığın “çok ciddi bir endişe” oluşturacağını iddia etti.

1933’te, Başkan Franklin D.Roosevelt, Amerikalıların altın tutmasını yasaklamak için bir yönetim emri çıkarmıştı, Bitcoin’in başına da benzer durumun gelmesi ihtimali son zamanlarda sık sık gündeme gelir oldu.

Pets.com ve altcoinler

Kiyosaki ayrıca altcoinlerin varlıklarını sürdüreceklerine inanıyor, ancak hangisinin hayatta kalmayı başaracağından emin değil.

Kiyosaki, mevcut pazarı, Amazon ve Pets.com ile 90’ların sonundaki dot-com balonuyla karşılaştırdı ve genç yatırımcılardan tavsiye aldığını ekledi: 

”Kripto hakkında hiçbir şey bilmiyorum, bu yüzden her gün içinde olan genç adamlarla konuşuyorum ve beni bilgilendiriyorlar.”

Kiyosaki, Bitcoin’in Amazon ile aynı şekilde dönüşüm ve uyum sağlama yeteneğine sahip olduğunu iddia etti.   


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu