Kripto Paralarla NFT Alanları Vergi Sürprizi Bekliyor - BTC MAGAZİN

Kripto Paralarla NFT Alanları Vergi Sürprizi Bekliyor

CNBC, Bitcoin veya Ethereum ile NFT satın alanların “büyük bir vergi sürprizi” ile karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Bugün yayınlanan Squawk Box programında, kötü haberlerin Bitcoin veya Ethereum için değiştirilemez token (NFT) satın alan kişileri beklediği ortaya çıktı. NFT alışverişi yapanlar, bu anlaşmalar için sermaye kazancı vergisini ödemek zorunda kalacaklar.

CNBC, NFT’lerin peşindeki kripto sahiplerine bir uyarı mesajı yayınladı.

NFT avcıları 2021’de büyük vergi faturalarıyla karşı karşıya kalabilir

CNBC’nin servet muhabiri ve yazarı Robert Frank, ABD İç Gelir Servisi’nin, twitter CEO’su Jack Dorsey ile yeni bir çılgınlığa dönüşen kripto para birimlerini (Bitcoin ve Ethereum) fungible olmayan tokenlere (NFT) harcayanların peşinde olacağını açıkladı.

Muhabir, IRS’nin “varlıkların elden çıkarılması” kuralı nedeniyle NFT’leri satın almak için kullanılan kripto ödemelerini sermaye kazancı olarak değerlendireceği konusunda uyardı.

Frank, çoğu kripto sahibinin bu işlemlerin vergiden muaf olduğuna inandığını, ancak yanıldıklarını da sözlerine ekledi.

Muhabir, şu anda NFT satan platformların, her alıcı için tam bir fiyat geçmişine sahip olmadıkları için karlarını IRS’ye bildirmediğini söylüyor.

Bu kişiler, kripto NFT satın alımlarında vergilendirilmeyecek

Frank’a göre, bu vergi Amerikalı olmayan şahıslar için geçerli değil. Robert Frank, Beeple tarafından satılan NFT’nin son satışından bahsetti.

Alıcı, sermaye kazancı vergisi olmayan Singapur’da bir vergi mukimi idi. Frank, denizaşırı alıcıların NFT ile kazançlarını başka bir forma aktarmak ve bunun için vergi ödemekten kaçınmak için kullandığına inanıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu