Avrupa'nın Finansal Düzenleyicileri Kriptoya Sıcak Bakmıyor - BTC MAGAZİN

Avrupa’nın Finansal Düzenleyicileri Kriptoya Sıcak Bakmıyor

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) tarafından hazırlanan 2021 En Son Eğilimler, Riskler ve Güvenlik Açıkları (TRV) Raporu, Avrupa’nın finansal düzenleyicilerinin hala kriptoya sıcak bakmadığını gösteriyor.

Kripto alanı oldukça riskli ve düzenlenmemiş durumda

Yayınlanan belge, ESMA’nın yanı sıra, Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) ve Avrupa Sigorta ve Mesleki Emeklilik Kurumu’nun (EIOPA) görüşlerini sunuyor.

Üç organ, 2018-2019’da yayınlanan tüm uyarıların hala geçerli olduğu konusunda hemfikir.

Bu nedenle, Avrupa Denetim Otoriteleri, Şubat 2018 ortak uyarılarını yineliyor:

Tüketiciler, tüm paralarını kaybetme olasılığı da dahil olmak üzere, bu enstrümanları satın alma ve / veya elde tutmanın yüksek risklerine karşı uyanık olmalıdır.

Kripto para birimleri piyasasının bir başka endişe verici yönü de düzenlenmemiş durumu. Bu nedenle, kripto zenginliği sahipleri AB düzenleyicilerinden yasal ve finansal koruma beklememeliler.

Düzenleyiciler karışık sinyaller göndermeye devam ediyor

Bu arada, 2020’nin 4. çeyreğinin başlarında, Avrupa Komisyonu kripto pazarları için düzenleyici çerçeveler önerisini açıkladı. ESMA, bu önerinin henüz AB hukuku olmadığını, dolayısıyla hiçbir vatandaşın bu belgede öngörülen koruyucu önlemlerden yararlanamayacağını vurguluyor.

Sonuç olarak, Avrupalı ​​düzenleyicilerin 2021’de kripto işlemlerine yeşil ışık yakmaya hazır olmadığı aşikar ve onlara Amerikalı meslektaşları da dahil. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, daha önce, Bitcoin’in (BTC) “son derece verimsiz” bir sistem olduğunu iddia etmişti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu