17 Mart 2021 Polkadot, Enjin, VeChain Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

17 Mart 2021 Polkadot, Enjin, VeChain Fiyat Analizi

Daha büyük altcoin pazarı, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile geniş bir korelasyon paylaşırken, söz konusu korelasyon tek tip veya tutarsız değildir. Polkadot, Enjin ve VeChain’in fiyat hareketlerinin aynı şekilde altını çizmesiyle geçen hafta da durum böyleydi.

Polkadot [DOT]

Kaynak: TradingView
 DOT/USD

CoinMarketCap’te yazım anında 6. sırada yer alan kripto para birimi Polkadot, birkaç ay geçirdi ve altcoin hem fiyat hem de pozisyon açısından çizelgeleri yükseltti. Bununla birlikte, geçtiğimiz haftalarda DOT’un hareketi, grafiklerinde bir dizi tepe ve çukur görerek, oldukça düzensizdi.

Son 7 gündeki Bitcoin liderliğindeki devalüasyon, aynı serideki bir başka şeydi. Bununla birlikte, DOT’un söz konusu durumda yaklaşık % 13 düşmesine rağmen, o zamandan beri % 8’in üzerinde arttığı belirtilmelidir. Dahası, DOT’un fiyat düzeltmelerinin çoğu, piyasanın geri kalanı zaten kendi kendini düzelttikten bir süre sonra geldi.

Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının oldukça altında iken, Chaikin Para Akışı güneyi işaret ederek grafiklerde sıfırın altına doğru ilerlediğinden, DOT’un teknik göstergeleri kararsızdı.

Altcoin, ekosistem gelişmelerinden ve artan popülaritesinden ve kullanım vakalarının REN ve OCEAN gibi bir ralliyi ateşledikten sonra son zamanlarda haberlerde yer aldı.

Enjin [ENJ]

Kaynak: TradingView
 ENJ/USD

Birkaç gün önce piyasa çapındaki değer kaybından önce ENJ, fiyat listelerinde keskin bir yükselişin sonundaydı. Aslında, aynısını takiben Enjin bir ATH’ye bile çarptı. Bununla birlikte, biraz geç gelse de, düzeltmeler sonunda ENJ’nin pazarını etkiledi ve kripto daha sonra %22’nin üzerinde düştü.

Bununla birlikte, özellikle Bitcoin listelerde 55.000 $ ‘ın üzerine tırmanmak için toparlanmaya başladığından beri Enjin’in, basın zamanında, fiyat hareketini geliştirmek için hala iyi bir konumda olduğunu belirtmekte fayda var.

Bollinger Bantlarının ağzı volatilite üzerinde bazı sınırlamalar önermek için kapanırken, Awesome Osilatörü’nün histogramı, yükseliş piyasası momentumunda bir düşüş olduğunu gösteriyordu.

VeChain [VET]

Kaynak: TradingView
 VET/USD

Enjin gibi, CoinMarketCap’in yazım sırasında 19. sırada yer alan kripto para birimi VeChain, düzeltmeler vurulmadan önce fiyat listelerinde keskin bir yükselişin arkasında ilerliyordu. Enjin gibi, VET de son zamanlarda ATH’sini vurdu ve altcoin birkaç gün önce 0,08 dolara ulaştı. Ne yazık ki, aynı zamandan bu yana, kripto %10’un üzerinde düştü ve düşüş ivmesi panoda güç kazanıyor.

Aynısı, altcoin’in göstergeleri tarafından vurgulandı, çünkü MACD hattı Signal hattının oldukça altındayken, Göreceli Güç Endeksi, aşırı alım bölgesinden keskin bir şekilde düştükten sonra 55-mark civarında sağlam tutuyordu.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu