Kripto Varlık Fonlarına Milyonlar Akıyor: Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Sınırını Zorlayacak mı?

Geçtiğimiz hafta kripto varlık yatırım ürünlerine yapılan yatırımlar 136 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam, CoinShares tarafından 10 Temmuz’da açıklandı. Art arda üçüncü haftasına giren yüksek giriş oranları, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralara olan güveninin devam ettiğini gösteriyor.

Son üç haftada kripto varlık fonları toplamda 470 milyon dolarlık giriş kaydetti. İlk hafta 199 milyon dolarlık bir giriş görülürken, bunu 125 milyon dolar ve son haftada 136 milyon dolar takip etti. Bu durum, dokuz haftalık çıkışlara karşın, yılın net akışlarını 231 milyon dolar artıya çıkardı.

Kripto Varlık Fonlarına Milyonlar Akıyor: Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Sınırını Zorlayacak mı? 2

Yatırımcıların favorisi Bitcoin, bir önceki haftaya kıyasla 133 milyon dolarlık girişle öne çıktı. Kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünleri, fiyatların artmasına rağmen, 1.8 milyon dolarlık çıkışla 11. haftayı da çıkışlarla tamamladı.

Blockchain hisseleri, bir yılda kaydedilen en büyük girişi olan 15 milyon dolarla dikkat çekerken, Ethereum, Solana, XRP, Polygon, Litecoin ve Aave gibi altcoinler de giriş yaşadı. Diğer yandan, Cosmos ve Cardano’dan küçük çıkışlar gözlemlendi.

Bitcoin’in uzun vadeli hedefi olarak 48.000 dolar belirlendi ve 2023 sonuna kadar 50.000 dolara ulaşması bekleniyor. Standard Chartered Bank ise Bitcoin fiyatının bu yıl 50.000 dolar, 2024 sonuna kadar ise 120.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wall Street Yatırımcılarının Çoğunluğu Bitcoin'de (BTC) Düşüş Bekliyor, İşte Nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu