KuCoin Hacklendi: Justin Sun Yardım Edeceğine Söz Verdi

  • Kripto cinsinden 150 milyon doların KuCoin’deki bilgisayar korsanları tarafından çalındığı bildirildi, Tron CEO’su Just Sun, TronScan ve Poloniex’in yardım etmek için ellerinden geleni yapacağına söz verdi

Asya’da bulunan KuCoin kripto borsası, iddia edilen 150 milyon dolarlık bir hacker saldırısının kurbanı oldu ve Justin Sun, ekibin çalınan fonları bulmasına yardımcı olacağına söz verdi.

KuCoin Saldırıya Uğradı, Sun Yardım Edeceğine Söz Verdi

Asya merkezli kripto borsası bir güvenlik ihlali yaşadı. Etherscan’dan gelen veriler, çalınan token miktarının 150 milyon doları bulduğunu söylüyor.

Tron CEO’su Justin Sun, TronScan’in hackerların adresini diğer kripto borsalarını bilgilendirmek için etiketleyeceğini ve Poloniex’in herhangi biri cüzdanına düşerse çalınan kriptoyu kesinlikle donduracağını söylemek için Twitter’a gitti.

“@kucoincom ekibine ve tüm kullanıcılara sempati duyuyoruz, umarız yakında paralarını geri alabilirler. @TRONSCAN_ORG, tüm borsa ortaklarının haberdar edilmesi için Hacker’ın adresini etiketleyecektir. Poloniex, çalınan fonların Poloniex’e aktarılması durumunda yüksek alarmda.”

Bununla birlikte, bir Twitter kullanıcısı, Sun’ın bu hamlesini azarladı ve şimdi kötü niyetli kişilerin uyarıldığını ve parayı kripto borsalarına nakletmek için Poloniex’ten kaçınacağını söyledi.

KuCoin Ayrıntıları Paylaştı, AMA Düzenledi

KuCoin’in web sitesinde yayınlanan bir gönderide ekip, bugün erken saatlerde, 26 Eylül’de Bitcoin’lerin, ERC20 tokenlerin ve diğer kripto paraların; borsanın sıcak cüzdanlarından çekildiğini belirtti.

Ekip, soğuk cüzdanlardaki fonların güvende olduğunu garanti ediyor. Ayrıca, kripto parası çalınan herhangi bir borsa kullanıcısının zararının; KuCoin’in fonlarından geri ödeneceğine söz verdiler.

Soruşturma sürüyor. Bununla birlikte, tanınmış bir Çinli gazeteci Colin Wu, hackin sadece bir bahane olduğunu; gerçekte bunun ortaklardan ve hatta KuCoin’in çalışanlarından (muhtemelen sosyal mühendislik) kaynaklanmış olabileceğini söyleyen isimsiz kaynaklardan alıntı yapıyor.

KuCoin, çalınan coinlerin miktarının açıklanamayacağını, ancak para yatırma işlemlerinin tamamen kullanılabileceğini ve para çekme işlemlerinin bir hafta içinde açılacağını söyledi. Ancak, birisi muhabire, hacklemenin sadece bir bahane olduğunu; bunun aslında ortaklardan ve hatta çalışanlardan kaynaklandığını söyledi.

KuCoin, kullanıcıların sahip olabilecekleri sorularına cevap vermek için AMA oturumu ile canlı yayın gerçekleştirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Düşerken Kurumlar Rekor Çıkışlar Gerçekleştirdi

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu