Kurumlar Coinbase'den Muazzam Miktarda Bitcoin Çekerek Soğuk Depoya Taşıdılar - BTC MAGAZİN

Kurumlar Coinbase’den Muazzam Miktarda Bitcoin Çekerek Soğuk Depoya Taşıdılar

CryptoQuant analiz şirketi şefi Ki Young Ju, yakın zamanda attığı bir tweet’te, Cuma günü 13.000 Bitcoin satın alındığını ve ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’den taşındığını duyurdu.

Ju’ya göre işlemler, düzeltme piyasasını fırsat bilen ABD finans kurumları tarafından gerçekleştirildi. Bitcoin başına 48.000 dolardan, 624 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alındı.

ABD kurumları, satın alma baskısı arttıkça Bitcoin kazanıyor

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, CryptoQuant CEO’suna göre Cuma günü, Bitcoin 45.000 $ bölgesinden 48.000 $ ‘a yükselip 45.000 $’ a geri döndüğünde 13.000 Bitcoin satın alındı. Satın alınan Bitcoin, Coinbase’den soğuk cüzdanlara taşındı.

Yazı yazarken, Bitcoin 46.892 dolardan işlem görüyor. 

Lider kripto para bir düzeltme geçirirken, hedge fonları onu depolamak için satın almaya devam ediyor.

Ayrıca Ki Young Ju, Coinbase priminin yükseldiğini gösteren bir tweet yayınladı. Bu, Bitcoin üzerinde güçlü bir spot satın alma baskısı olduğunu gösteriyor.

Coinbase Halka Arz İçin Başvurdu

Bu haftanın başlarında Coinbase, ABD düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na halka arz için başvuruda bulundu.

Bu yılın başlarında SEC, Coinbase’e XRP alım satımına izin verdiği ve bu alım satımlardan ücret tahsil ettiği için dava açmıştı.

Coinbase’in hisseleri Nasdaq’ta COIN kısaltması altında işlem görecek. Şirket, 100 milyar doların üzerinde bir değer kazandı.

Coinbase, 2012’de kuruluşundan bu yana Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini bilançosunda tuttuğunu da ortaya çıkardı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu