Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve Kripto Paralara Geri Dönüyor

Coinbase Premium, çoğunlukla büyük kripto yatırımcıları tarafından kullanılan Coinbase Pro ticaret platformundaki düşüş veya primi yansıttığı için ABD’deki kurumsal ve bireysel yatırımcılar arasındaki hissi belirlemek için kullanılabilir.

Kripto çöküşü sırasında metrik, tarihinin en güçlü düşüşlerinden birini göstererek Coinbase’deki piyasa yapıcıların piyasada yeterli likidite bulmakta zorlandıklarını ve bunun da büyük bir düşüşe neden olduğunu gösterdi.

Coinbase Pro çoğunlukla büyük yatırımcılar tarafından kullanıldığından, ortalama sipariş büyüklükleri, merkezi bir borsada gördüğünüz ortalama siparişten önemli ölçüde daha büyüktür. Piyasadaki olası dalgalanmalardan kaçınmak için piyasa yapıcılar, bir emri tamamlamadan önce piyasaya daha fazla likidite enjekte eder.

Metriğin toparlanması, piyasadaki satın alma gücünün ve balinaların birikiminin doğrudan bir işaretidir. Piyasadaki alım hacminin artmasıyla birlikte traderlar ve yatırımcılar primi daha da yukarı itiyor.

Bitcoin nihayet 19 Haziran’dan bu yana oluşan konsolidasyon kanalını kırdığı için piyasada geri dönüş hacminin etkisini zaten görüyoruz. Ne yazık ki BTC, 22.000 $ fiyat aralığına ulaştıktan sonra geri çekildi.

Bitcoin rahatlama hissediyor

En büyük kripto para madencileri, operasyonlarını istikrara kavuşturmak için kullandıkları fonların çoğunu başarıyla gerçekleştirdiklerini açıkladıklarından, ilk kripto para birimi üzerindeki satış baskısının ana kaynaklarından biri piyasadan çekilebilir.

Diğer bir baskı kaynağı, hem kripto para birimi hem de geleneksel piyasalardaki  hemen hemen her finansal varlığı baskı altına alan ABD Doları rallisidir.

Yazım zamanında, Bitcoin 21.000-22.000 $ işlem aralığında hareket ediyor ve 21.283 $’dan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2 Milyar Dolarlık Bitcoin Borsalardan Çekildi, Balinalar Geri mi Dönüyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu