LFG Rezervlerini Sattığını Açıkladı, LUNA ve UST Düşüşe Geçti

Luna Foundation Guard (LFG) Pazartesi günü, son Terra kazasının ve UST’yi desteklemeye yönelik önlemlerinin rezervlerinin çoğunu yok ettiğini açıkladı.

Hisseleri şu anda yaklaşık 260 milyon dolar – LFG’nin iki haftadan kısa bir süre önce komuta ettiği 4 milyar dolardan çok uzakta.

Şimdi bu kalan sermayeyi, önce en küçük cüzdanların tazmin edilmesiyle UST sahiplerine geri ödeme yapmak için kullanacak. Ancak LFG bu ödemenin nasıl gerçekleşeceğini belirtmedi.

LFG’nin hamlesi, Terra topluluğunun en savunmasız sahiplerini korumaya yönelik artan çağrıları arasında geldi. Hareket, aynı zamanda LFG’nin üst düzey bir üyesi tarafından da önceden haber verilmişti.

LFG rezervleri azalıyor

LFG’nin şu anda elinde bulundurduğu 260 milyon dolarlık rezerv, muhtemelen tüm UST sahiplerine etkin bir şekilde geri ödeme yapmak için yetersiz olacaktır. Rezervlerin yeniden dağıtılması çağrısında bulunan Terra topluluğu önerileri, değerlerinin çok daha yüksek, en az 1,5 milyar dolar civarında olduğunu tahmin ediyordu.

Vakıf, kalan varlıklarını, önce en küçük sahipler olmak üzere, kalan $UST kullanıcılarını telafi etmek için kullanmak istiyor. Hala çeşitli dağıtım yöntemleriyle tartışıyoruz.

LFG

Mayıs ayının başlarında, LFG’nin UST sabitini desteklemek için 4 milyar doların üzerinde rezervi vardı. Pazartesi günü kuruluş, neredeyse tüm Bitcoin varlıklarını UST’ye dönüştürdüğünü söyledi.

LFG’nin şu anda sadece 313 Bitcoin’i (9 milyon dolar) var. Aynı zamanda 39.914 BNB (12 milyon$), yaklaşık 2 milyon AVAX (66 milyon$), 1.8 milyar UST (180 milyon$) ve çoğu Terra’nın doğrulayıcılarıyla hisseli 222.7 milyon LUNA’ya sahip.

LUNA ve UST, LFG duyurusunun ardından düşüyor

Terra’nın her iki tokeni de geçen haftadan bu yana değerlerinin çoğunu kaybederken, LFG’nin duyurusundan sonra kayıplarını derinleştirdiler.

UST şimdi sadece 12 sentten işlem görüyor, LUNA ise sıfırın altında birkaç ondalık basamağa sahip. LFG’nin projeyi desteklemek için yetersiz rezervi kalması, sahipler için tam bir inanç kaybına işaret edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk, Dogecoin'e Destek Vermeye Devam Ederken SHIB ile DOGE'nin Mücadelesi Devam Ediyor

LFG’nin düşük rezervleri, aynı zamanda, dış sermaye olmadan Terra’nın yeni bir versiyonunun piyasaya sürülmesini çok daha zor hale getirecek. Blok zincirinin şu anda tek seçeneği, sahiplerine tazminat ödemek ve dükkanı kapatmak olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu