Libra Gelişiyor: Birden Fazla Stabilcoin Proje Altında Ölçeklenecek

  • Libra, 2020’nin sonuna kadar daha fazla yeni stablecoinler yaratacak.
  • Bu seferki tek fark, hükümet onayıyla yapılması.
  • Bu yeni kripto para, birkaç hükümet para birimi ile desteklenecek.

Facebook’un yaklaşmakta olan stabilcoin’i, Libra 2020’nin sonuna kadar daha fazla yeni stabilcoinler yaratacak. Bu seferki tek fark, hükümet onayıyla yapılması.

Bu yeni kripto para, birkaç hükümet para birimi ile desteklenecek. Ayrıca, diğer yerel para birimleri ayrı stabilcoinler olarak temsil edilecektir.

Projenin makalelerine göre, blockchain’deki bir coin, dolar, euro, İngiliz sterlini veya Singapur doları olabilir. Makalede ayrıca şunlara yer verilmiştir:

“Her stabilcoin, değerlerinin korunması için yüksek kaliteli varlıkların ve kısa vadeli devlet tahvillerinin rezervi ile desteklenecektir. Ve bu tür bir modelin merkez bankalarına ve kamu kurumlarına olan yakınlığını geliştirdiğini düşünüyoruz. ”

Resmi olarak bu haftanın başlarında 16 Nisan’da, coinlerin modern gereksinimlerle tamamen uyumlu hale getirileceğini iddia eden stabilcoin Derneği ile açıklandı.

Projenin orijinal planı, dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri ve Hükümetler’den önemli bir inceleme ve tartışma ile karşılandı. Dünya Bankası’nın birçoğu, coinin dünyadaki bazı ülkelerde finansal istikrarı zayıflatabileceğini savunuyorlardı. Dernek Başkan Yardımcısı endişelere rağmen uygun düzenlemenin mümkün olduğunu söyledi. Ayrıca şunları söyledi:

[LBR] tek para birimi cinsinden stabilcoinlerden ayrı bir dijital varlık olmayacak. LBR, etkin bir sınır ötesi yerleşim parası olarak ve henüz ağda tek bir para birimi olarak stabilcoini bulunmayan ülkelerdeki insanlar ve işletmeler için tarafsız, düşük volatilite seçeneği olarak kullanılabilir.”

Bunun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın