Dogecoin ve Shiba Inu Ağ Aktivitesi Artıyor

Kripto analitik ajansı Santiment’e göre, SHIB ve DOGE’nin günlük ağ etkinliği istikrarlı bir şekilde büyüyor. Böylece, verilen verilere göre, her iki kripto paranın göstergeleri şimdiden yedi haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı ve son 10 gün içinde Shiba Inu ve Dogecoin aktif adres sayısında %30’dan fazla büyüme gösterdi.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1542238669561507840?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542238669561507840%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fshiba-inu-and-dogecoin-up-30-in-network-activity-with-number-of-unique-addresses-constantly-rising

Her iki kripto para da Dogecoin için 123.110 aktif adres ve Shiba Inu için 3.975 aktif adresle aya başladı. Ayrıca, iki hafta boyunca, 14 Haziran’da ilk ay içi sıçrama gerçekleştiğinde göstergenin değeri fazla değişmedi ve değerler buna göre 137.150 ve 5.222 aktif adres oldu. Ondan sonra bir düşüş yaşandı ve nihayet Haziran ayının son günlerinde bir önceki rekor güncellendi.

Shiba Inu ve Dogecoin için yüksek güncellemelerin farklı, ancak bitişik tarihlerde gerçekleşmesi ilginçtir. Böylece aktif DOGE adreslerinin sayısı 27 Haziran’da 138.680 ile maksimuma ulaştı. SHIB, 28 Haziran’da toplam 6.759 aktif adresle maksimum değerine ulaştı.

Negatif piyasada pozitif duygu

Zirvede, ayın başına kıyasla aktif adres sayısı DOGE için %12,5 ve SHIB için %68,2 daha fazlaydı. Ayrıca, kripto paraların ağ aktivitesinin yüksek seviyelerinin yenilenmesinden önce, her iki projenin fiyatlarında, maksimum aktivite döneminde solmuş olan güçlü bir artış olduğunu belirtmekte fayda var.

Aktif Shiba Inu ve Dogecoin adreslerinin büyümesini tam olarak neyin etkilediğini söylemek zor, özellikle de diğer birçok popüler projenin aksine aktivitede düşüş yaşadığı bir dönemde. Hem SHIB hem de DOGE’nin tüccarlar ve ödeme sistemleri tarafından bir ödeme aracı olarak yaygın olarak kabul edilmesinden veya proje ekiplerinin Shibarium veya Dogechain gibi yeni çözümler üzerinde yoğun çalışmasından kaynaklanabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Katili Solana, 314 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu