Madenciler Satışı Yavaşlatıyor, Bu Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkiler mi?

Bitcoin madencileri, satış hızını düşürmüş gibi görünüyor, bu da BTC üzerindeki bazı satış baskılarının hafiflemiş olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı, geçen hafta 17.922 dolara kadar düştükten sonra 20.000 dolar civarında istikrar kazandı. BTC şimdi 20.000 $ ‘ı destek seviyesi olarak kabul ediyor gibi görünüyor.

Bu düşüşün büyük bir kısmı, varlıklarını boşaltan Bitcoin madencileri tarafından da yönlendirildi. Geçen haftaki veriler, madencilerin geçen hafta borsalara rekor miktarda Bitcoin taşıdığını ve bunun sonucunda daha fazla fiyat düşüşüne neden olduğunu gösterdi.

Ancak geçen haftaki büyük bir satıştan sonra, dünyanın en büyük kripto para birimi üzerindeki satış baskısı hafifliyor olabilir.

Bitcoin madencilerinin borsa akışları keskin bir şekilde düşüyor

CryptoQuant’tan elde edilen veriler, geçen hafta zirve yaptıktan sonra Bitcoin madencilerinden borsalara akışların keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Bu, şimdilik madencilerden gelen satış baskısının hafifleyeceği anlamına geliyor.

Geçen hafta bir günde 4.700 Bitcoin taşıdıktan sonra madenciler Pazartesi günü yaklaşık 308 BTC’yi harekete geçirdi.

Madenciler Satışı Yavaşlatıyor, Bu Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkiler mi? 2

Bu aynı zamanda Bitcoin fiyatında 20.000 doların üzerine çıkan hafif bir toparlanma ile aynı zamana denk geldi.

Glassnode’dan ayrı veriler, madenci net akışlarının da bir ayın en düşük seviyesine düştüğünü ve sınırlı ticaret faaliyetini gösterdiğini gösteriyor. Büyük madenciler artık değişken fiyatlar karşısında yeniden bir bekletme stratejisi benimsiyor olabilir.

Bitcoin madencileri, madenciliğin karlılığı fiyatlardaki düşüşten etkilendiğinden, faaliyetlerini sürdürmek için bu yıl varlıklarını sürekli olarak satıyorlar.

Ancak diğer aşağı yönlü baskılar devam ediyor

Büyük madenciler tarafından yapılan satışların azalması Bitcoin’e bir miktar rahatlama sağlayabilirken, token hala bir dizi başka rüzgarla karşı karşıya.

Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük holdinglerin toplu tasfiyeleri fiyatlar üzerinde daha fazla baskı yaratacaktır. Başka bir düşüş korkusu da perakende alıcıların çoğunu piyasadan uzak tutuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar 170.000 BTC Daha Satın Alarak Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor

Bitcoin‘in bu yılki zayıflığına neden olan temel faktörler – artan enflasyon ve yüksek faiz oranlarına ilişkin endişeler – herhangi bir gevşeme belirtisi olmaksızın hala yürürlükte.

Borsadaki uzun süreli kayıplar da BTC’ye yansıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu