Gate.io: Kripto Kışı Web 3.0’ı Hızlandırmak İçin İyi Bir Zaman

Feragat: Aşağıdaki makale Btcmagazin.com yazarları tarafından yazılmamış bir reklam makalesidir. Btcmagazin.com bu makalede yer verilmiş ürün ve hizmetlerin kullanılmasından doğabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. Lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın.

Ufukta görünen soğuk bir kripto kışına rağmen, Web3’teki küresel zirveler, yığınla ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Ayı piyasasına rağmen Web3’e olan güven korunuyor gibi görünüyor. Peki, Web3 trend olan bir fikirden daha fazlası mı? Belki öyle, belki değil…

Geçtiğimiz Mayıs ayında Google, Web3 geliştiricilerini destekleyen hizmetlere yönelik artan ihtiyaca yanıt vererek talebi karşılamak için bulut bilişim kolunda yeni bir ekip oluşturdu. Ayrıca, çeşitli büyük kripto borsaları ve risk sermayesi firmaları Web3 teknolojilerini takip ediyor. Örneğin, ilk 5 kripto borsasından biri olan Gate.io, platformun dijital varlık alanındaki başarısını internetin geleceğini inşa etmek isteyen yenilikçilerle paylaşmayı amaçlayan özel bir Web3 fonu kuruyor. Peki neden bu kadar çok şirket, girişim ve geliştirici Web3’e odaklanıyor? Neler sunduğuna bir göz atalım.

İnsanlara güç vermek

Web3, web’in bir sonraki yinelemesini ifade eder. Basitçe söylemek gerekirse, Web3, özünde merkezi olmayan blockchain teknolojilerine sahip internettir. Artık kullanıcı verileri merkezi varlıklar tarafından kontrol edilmeyecek. Bunun yerine, kullanıcılar verilerinin sahibi olacak ve kullanımına kendi şartlarına göre karar verecek. Ayrıca, içerik oluşturucular oluşturduklarına sahip olabilir, kullanıcılar web’i şeffaf bir şekilde yönetebilir ve finansal işlemleri aracı olmadan özgürce gerçekleştirebilir.

Gücü kullanıcıların ellerine geri vermek çok umut verici bir olasılıktır. Bu, hem Web2’nin mevcut durumundan bıkmış kullanıcıları hem de azınlığa değil, çoğunluğa göre tasarlanmış daha iyi bir dijital dünya inşa etmeyi amaçlayan geliştiricileri cezbetmektedir. Bununla birlikte, Web3 girişimleri, yeni nesil fikirleri gerçeğe dönüştürmede zorluklarla karşı karşıyadır. Teknoloji devleriyle rekabet ediyorlar ve erken Web3 teknolojisini Web2 için oluşturulmuş bir internete entegre etmeleri gerekiyor. Gate.io, Web3 oluşturucularına çeşitli başlangıç ​​kanalları aracılığıyla tam potansiyellerine ulaşma fırsatları sunarak, bu zorlukların ve web’in vaatlerinin farkındadır.

Ayı piyasası sırasında kripto ekosistemleri oluşturmak

Gate.io, daha adil ve açık bir dijital dünyaya inanan, sıcak bir konu olmadan çok önce Web3’ün uygulayıcısı ve kurucusu olmaya hazır görünüyor. 2021 boyunca Gate.io, blockchain geliştirmelerini hızlandırmak için çeşitli girişimlerde bulundu, gelecek vaat eden Web3 projelerinin kritik finansman, kaynak desteği ve listeleme fırsatları elde etmesi için yollar yarattı.

Gate Grants, finansman yoluyla Web3 girişimlerini hızlandıran bir kanaldır, ancak program parasal desteğin ötesine geçer. Alıcılar, Gate.io’nun operasyonel, teknik ve pazarlama kaynaklarına maruz kalır. Ek olarak, GateChain blockchain üzerine inşa edilmiş kapsamlı bir DeFi ekosistemi, geliştiricilere üzerine inşa edilecek güvenli ve öncü bir zincir sağlar. Geliştiriciler için özel olarak tasarlanmış bir blockchain ortamı tarafından desteklenen endüstri lideri uzmanlığın birleşimi, inovasyon için bir petri kabıdır. Bununla birlikte, erken başlangıçlar hala kripto pazarında zorluklarla karşı karşıyadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MenaPay, OKEx Entegrasyonunu Güçlendirdi

Bir projenin kripto alanında yenilik yapma ve inşa etme yeteneği, büyük ölçüde kripto pazarındaki başarıya bağlıdır. Ne yazık ki, pazarın aşırı doygunluğu, projelerin hayata geçmesine engel olabilir. Gate.io, projeleri dünya çapındaki tüccarlarla birleştirmeye odaklanarak, bunu ele almak için başlangıç ​​​​kuluçka programı Gate Labs’ı başlattı. Program, daha fazla finansman sağlıyor ve Gate.io’da listelenmeye hızlandırılmış bir onramp sunarak, projeleri dünya çapında milyonlarca yatırımcıya sunuyor. Milyonlarca kullanıcısı olan en iyi borsalardan biri olan listeler, pazardaki beton projelerine yardımcı oluyor.

Gate.io, başlangıç ​​kanallarında titiz değerlendirme ve seçim sürecini yoğun bir şekilde vurgulamaktadır. Potansiyel projeler, yalnızca en yüksek kaliteli projeler seçilerek güvenilirlik, uygulanabilirlik ve temel geliştirme zorluklarını değerlendirmek için sıkı bir inceleme sürecine tabi tutulur. Gate.io, Web3’ü bir sonraki aşamaya taşıyan yüksek kaliteli projeleri desteklemeye kendini adamıştır.

Bahar beklentisiyle düşük anahtar tohumlama

Çabalarını daha küçük girişimlerin ötesine genişleten Gate.io, 2021’in 4. çeyreğinde 100 milyon dolarlık risk sermayesi fonu Gate Ventures’ı piyasaya sürerek yenilikçi katman 1, katman 2 ve çoğu Web3’ün ilk aşamasını oluşturan çapraz zincir çözümleri zincirler arası çözümlere sermaye enjeksiyonu seviyesinin çıtasını yükseltti. Fon, daha önce bahsedilen başlangıç ​​kanalları tarafından sağlanan kaynak desteğini genişletiyor, ancak çok daha büyük bir ölçekte, yani milyonlarca yatırımla.

Bu yılın başlarında, Gate Ventures, merkezi olmayan alan için bir ilk olan, SEC ve FINRA onaylı bir lisans tarafından desteklenen hibrit, çok varlıklı, merkezi olmayan bir borsa ve ihraç platformu olan SOMA.finance için 6,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turuna katıldı. Fon, güvenlik veya ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden çok zincirli dapp’ler için ölçeklenebilir ve hızlı çözümler sunan Subspace Network, blockchain ve blockchain üçlemesini hedefleyen Web3 uygulama kolaylaştırıcısı gibi Web3’ün alanını genişleten diğer birçok teknolojiyle ilgileniyor. Gate Ventures’ın diğer Web3 yatırımları arasında tümü Web3, GameFi, MetaVerse, DeFi ve daha fazlasının altyapısı için yenilikçi çözümler oluşturan WOO Network, Pyth Network, 1inch, ssv.network, Perion ve Oasys yer alıyor.

Gate.io’nun birbirine bağlı ekosistem portföyü, blockchaini, finans ve web’i daha iyi bir yolda hızlandırmayı amaçlayan şekillenmeye başlıyor. Piyasa dik bir düşüş trendinde olmasına rağmen, geliştiricilerin alabilecekleri tüm desteğe ihtiyaç duyan eski bir interneti yenilemek ve yenilemek için akın ettiği, Web3’ün değeri blockchain endüstrisinin geleceği için bir umut ışığı olmaya devam ediyor.  Web3 ister sadece bir trend isterse web’in bir sonraki yinelemesi olsun, bu yatırımlar ve girişimler yeniliği hızlandırmaya ve daha merkezi olmayan, adil ve özgür bir geleceğe katkıda bulunmaya yöneliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu