Mark Yusko Bitcoin'in Neden 400.000$ Olacağını Açıkladı - BTC MAGAZİN

Mark Yusko Bitcoin’in Neden 400.000$ Olacağını Açıkladı

  • Hedge fon yöneticisi Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatının 400.000 dolar hedefine ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, yakın zamanda yapılan bir röportajda 400.000 dolarlık fiyat tahminini yineledi. BTC altının piyasa değerine ulaşır, ulaşmasının mümkün olacağını söylüyor:

“Altın eşdeğerine gelirsek, yani altın Bitcoin’in piyasa değeri altının piyasa değerine eşit olursa (ki bu tamamen mantıklı olduğunu düşünüyorum), bunun 400.000 ila 500.000$ arasında bir fiyat olduğunu kolayca görebilirsiniz.”

Bitcoin’in Son Rallisini Anlama

Bitcoin’in en son rallisi (9.400$’a koşuşu) hakkında konuşan Yusko, bunun basit bir arz ve talep hikayesi olduğunu iddia ediyor.

Amerikalı yatırımcı iki tür alıcı olduğunu açıklıyor – esnek hodlers ve spekülatörler. İkincisi kısa vadeli fiyat hareketlerinden sorumludur.

Yusko, 12 Mart’taki “Kara Perşembe”yi dikkat çekici bir örnek olarak hatırlatıyor – bir likidite krizi sırasında BTC‘nin fiyatı bir günde yüzde 38 düşmüştü. Şu an itibariyle, top boğaların hakimiyetinde gibi görünüyor ve sadece dört gün içinde Halving bekleniyor.

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, Bitcoin fiyat hareketleri esas olarak ağ büyümesi, düzenlemeler, bin yıllık adaptasyon vb. gibi birçok faktörden kaynaklanmaktadır.

Akşamdan Kalma Halving

Yusko, Bitcoiners’a, halving olayından bir gün sonra fiyatın “sihirli bir şekilde” yükselmeyeceğini söyledi. Aslında spekülatörlerin haberleri satacağına inanıyor, böylece boğalar için kısa süreli bir hayal kırıklığına neden olabilir:

“Hatta halvingten sonra bir düşüş bile olabilir (herkesin bildiği gibi, halving partilerinden akşamdan kalmalar yüzünden) ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine yavaş yavaş tırmanışa sahip olursunuz.”

Finansal riskten korunma fonu yöneticisi, BTC‘nin 2021’de yeni zirvelere ulaşmadan önce 100.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu