Pizza Hut Artık Bitcoin Kabul Ediyor - BTC MAGAZİN

Pizza Hut Artık Bitcoin Kabul Ediyor

  • Venezuela’daki tüm Pizza Hut restoranlı artık Bitcoin ve diğer birçok büyük kripto para birimini kabul ediyor.

Kripto hizmetleri firması CryptoBuyer, Güney Amerika ülkesindeki tüm Pizza Hut restoranlarının artık yiyecek ve içecekler için ödeme yöntemi olarak Bitcoin, Litecoin, Dash, Binance Coin, Binance USD, Ether, Tether ve XRP kabul edeceklerini açıkladı.

Pizza Hut Venezuela’nın genel müdürü Richar Elkhouri, pizza zincirinin yeni yaklaşımları bünyesinde bulundurması gerektini ve teknolojik gelişmelerden kopmaması gerektiğini söyledi.

Elkhouri, yerel haber kuruluşu ElAxioma’ya “Gençleri, modern yetişkinleri ve teknolojik olarak bilgili insanları barındırmamız önemlidir” dedi.

Pizza Hut, Caracas’ta ve ülkenin diğer büyük şehirlerinde mağazalara sahip

Bitcoin’in tarihi de pizza ile bağlantılı. Programcı Laszlo Hanyecz, Bitcoin kullanarak ürün satın alan ilk kişi olarak kayıtlara geçti. Hanyecz, Mayıs 2010’da 10.000 BTC ödedi ve bir Bitcoin Talk forum kullanıcısı ona iki tane Papa John’s pizzası gönderdi.

Mevcut fiyat ile 10.000 BTC kabaca 185 milyon dolar değerindedir. Bu alımının 10. yılında, bu yıl Hanyecz ile röportaj yapıldığında bu işlemi yaptığı için pişman olmadığını söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu