Barack Obama'nın Eski Müsteşarı Libra Derneği CEO'su Oldu - BTC MAGAZİN

Barack Obama’nın Eski Müsteşarı Libra Derneği CEO’su Oldu

  • Libra bu hafta Stuart Levey’i genel müdür olarak atadıklarını açıkladı.
  • Projeye katılmadan önce Stuart, Obama’nın terörizm ve finansal istihbarat müsteşarı olarak görev yapmıştı.
  • Şimdi ilk kez CEO olarak Libra Derneğine katılacak.

Libra Derneği bu hafta başında Stuart Levey’i genel müdür olarak atadıklarını açıkladı. Facebook projesine katılmadan önce Stuart, Barack Obama’nın terörizm ve finansal istihbarat müsteşarı olarak görev yapmıştı.

Geçen yıl Haziran ayında, kripto para birimi projesi sosyal ağ devi tarafından ilan edildi, ancak o zamandan beri piyasada bu stabilcoini almanın önünde birçok engel bulunuyor.

Bu, projeyi önemli ölçüde geciktirdi ve duyurudan aylar sonra bile, Fransa ve Almanya gibi ülkeler, Libra’nın ülkelerindeki gelişimini engelleyeceklerini söylediler.

Şimdi Stuart Levey projenin yönetimindeyken, gelecek Facebook ve Terazi için biraz daha parlak görünüyor. Daha önce George W. Bush ve Barack Obama’nın yönetimleri için terör ve finansal istihbarat alanındaki ilk Hazine Müsteşarı olarak hizmet veren Stuart, şimdi Libra ile farklı girişimler arıyor.

Stabilcoin, dünyanın her köşesinden milyarlarca insana yardım etmek için bir ödeme sistemi ve finansal altyapının sesi olmayı amaçlamaktadır. Projede çalışırken Stuart, projenin genel stratejik liderliği görevini üstlenecek. Sadece bu değil, aynı zamanda teknolojik yenilikleri sağlam bir uyumluluk ve düzenleyici çerçeveyle birleştirmek için uzmanlık zenginliğini de getirecek.

Stuart Levey, Libra Derneğindeki yeni pozisyonu hakkında konuşurken şunları söyledi:

“Küresel ödeme ortamını dönüştürmek için teknolojinin gücünden yararlanarak ileriye doğru cesur bir yol çizdiği için Libra Derneği’ne katılmaktan onur duyuyorum. Teknoloji, bireylerin ve işletmelerin para göndermesini ve almasını kolaylaştırmak ve finansal sistemin kenarlarında kalan bir milyardan fazla insanı güçlendirmek için fırsat sağlıyor, hepsi de yasa dışı finansal durumları tespit etmek ve caydırmak için sağlam kontrollere sahip aktiviteler.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu