Mastercard Avrupa Başkanı: Blockchain Ödeme Endüstrisini Hemen Değiştirmeyecek - BTC MAGAZİN

Mastercard Avrupa Başkanı: Blockchain Ödeme Endüstrisini Hemen Değiştirmeyecek

  • Mastercard, DLT ile deney yapan ödeme devresine rağmen, Avrupa bölümü başkanı DLT’nin sektörü dönüştüreceğinden şüphe ediyor.

Forklog tarafından bildirildiği üzere, Mastercard Avrupa Başkanı Mark Barnett, Blockchain teknolojisinin ödeme endüstrisine önemli bir dönüşüm getirebileceğinden şüphe ettiğini belirtti.

Mastercard Avrupa Başkanı Blockchain’nin Rakibi Olduğundan Şüphe Ediyor

Ödeme devi DLT ile denemeler yapıyor ve R3 DLT şirketiyle birlikte DLT tabanlı ödemeler için bir platform oluşturuyor. Ancak Bay Barnett, Mastercard’ın ‘Blockchain ile çalıştığını’ söylemenin zor olacağını belirtti.

Ona göre DLT’nin büyük olasılıkla parçası olacağı sektör kişilik tanımlamasıdır, ancak ulus ötesi ödemeler değildir.

Ripple Hakkında Unutmak

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, bankalar ve havaleler için daha hızlı ve daha ucuz ödemelere odaklanan Blockchain devi Ripple, birkaç önemli kilometre taşına ve 350’den fazla müşteriye ulaştı.

Ripple, halihazırda Avrupa, Meksika, Avustralya ve diğer birkaç ülkede çalışan ODL (İsteğe Bağlı Likidite) üzerinde çalışan birkaç ödeme koridoruna sahiptir. Bu yıl Ripple, XRP coini kullanacak birkaç ODL kanalı daha kurmayı planlıyor.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (diğer tüm kriptolar gibi Blockchain’e dayanarak), kullanıcılarının özellikle büyük miktarlarda nakit söz konusu olduğunda dünya çapında hızlı ve ucuz bir şekilde para göndermelerine izin veriyor.

Visa Ayak Parmaklarını Blockchain’e Daldırıyor

Son zamanlarda, Btcmagazin, başka bir küresel ödeme ağırlığı olan Visa’nın da Blockchain tabanlı ödemeler yönünde ilerlediğini bildirdi.

Visa, özellikle son zamanlarda Blockchain ve kripto sektörleriyle oynuyor, Blockchain ödeme projeleriyle ve finansal piyasalarda, ticaret ve ödeme işlemlerinde çalışma deneyimi olan BT mühendisleri arıyor.

Binance, Doğrudan Kripto Alımlarına İzin Vermek İçin Visa ile İşbirliği Yapıyor

Kısa bir süre önce, önde gelen küresel kripto ticaret platformu Binance, Visa kartlarını kullanarak kripto para birimlerinin doğrudan satın alınmasına izin vererek hizmetini genişletti: Bitcoin, BNB, Ethereum, XRP, BUSD ve USDT doğrudan Visa kartları kullanılarak bu borsada satın alınabilir.

Bununla birlikte, Avustralya, Kuzey Kore, İran ve Irak gibi bazı ülkelerde tüccarlar ve yatırımcılar bu mekanizmaya henüz erişememektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu