Measurable Data Token (MDT) Nedir? Measurable Data Token (MDT) Geleceği ve Yorum 2022

Measurable Data Token (MDT) Nedir?

Measurable Data Token, Ethereum blok zincirine dayanan merkezi olmayan bir veri alışverişi ekonomisidir. MDT token’ı, standart bir ERC-20 token’ıdır ve MDT ekosisteminin çalışmasını kolaylaştırır. Büyük verinin değerini somutlaştırır ve ekosistemde bir fayda mekanizması olarak hizmet eder. MDT, Singapur’da kayıtlı ve Singapur Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Kurumu (ACRA) tarafından onaylanmış ve tescil edilmiş bir limited şirket olan Measurable Foundation Ltd tarafından verilir.

MDT token’ın temel amacı, MDT ekosistemini geliştirmek ve teşvik etmektir ve geliştirici ekibi kaynaklarını araştırma, geliştirme ve yönetime adayacaktır. Veri alışverişi süresi, kullanıcının izni olmadan sona erdi. Yeni oluşturulan ekosistem, merkezi olmayan, tarafsız ve kazan-kazan. Bu haksız ve verimsiz iş modelini değiştirmek için yeni bir platforma ve yeni bir veri alışverişine ihtiyacımız vardı. Bu vizyonu gerçekleştirmenin ilk adımı, veri alışverişi için yeni bir token olan Measurable Data Token’ı (MDT) tanıtmaktır.

Measurable Data Token (MDT’ler) kullanıcıları, veri sağlayıcıları ve veri alıcılarını birbirine bağlar ve verilerin değerini belirler. Veri alıcılarına ve tedarikçilere daha verimli bir iş modeli sunarken, kullanıcıların anonim veri noktalarını paylaşmaları için değişim değeri yaratır. MDT, Ethereum blok zincirinde güvenli bir şekilde saklanan akıllı sözleşmelere sahip blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur.

Bu yeni ekosistemde artık kullanıcıların kendi verilerini paylaşmalarına gerek yok; Kullanıcılar, değiş tokuş edilen gerçek veriler karşılığında MDT ile teşvik edilir. Her bir veri alışverişi hakkında daha şeffaf bilgiler tüm taraflara sunulacağından, kullanıcılar da bu girişime katılmak için daha fazla motive olacaklar.

Öte yandan alıcılara, kripto para birimleri ile güvence altına alınan akıllı sözleşmelerle tüm işlemlerin sıkı bir şekilde yürütüldüğü daha verimli bir değişim modeli de sunuluyor. Geleneksel kapalı veri alışverişlerinde alıcı, herhangi bir doğrulama aracı olmaksızın geçersiz veya sahte veri elde etme riskini taşır. Bu yeni açık modelde alıcılar da her işlemin doğrulama sürecine katılarak daha güvenilir ve risksiz bir işlem almalarını sağlıyor.

Messenger uygulamaları, basitlikleri nedeniyle tercih edilen iletişim araçları haline geldi, ancak pazar bölünmüş durumda. WhatsApp, Facebook Messenger, Skype gibi tüm habercilerin tescilli ve kapalı platformları vardır. Bunları kullanmak için tüm arkadaşlarınızla aynı platformda olmalısınız. Tencent Penguin Intelligence’ın en son raporuna göre, Wechat’ın 2016 yılında 889 milyon aktif kullanıcısı var. Günde saatten fazla zaman harcayan günlük aktif kullanıcı sayısı geçen yıla göre iki katına çıktı. Nisan 2016 itibariyle, Facebook Messenger’ın da aylık 120 milyon aktif kullanıcısı vardı.

Bu dev platformlarda kullanıcılar sosyal hayatlarını, banka hesaplarını, ulaşımlarını, eğlencelerini ve daha fazlasını yönetiyor. Wechat ve Facebook gibi platformlar, kullanıcılarının etkileşimde kalmasını ve daha fazla zaman ve para yatırmasını sağlamak için mümkün olduğunca çok özellik geliştirmek için hiçbir çabadan kaçınmaz.

Kullanıcılar, dijital yaşamlarını, çeşitli dev teknoloji şirketleri tarafından kontrol edilen çeşitli bağımsız baloncuklarda giderek daha fazla yaşıyor. Bahsettiğim uygulamalara alternatif olan e-posta, yaygın olarak kullanılan ve açık bir iletişim protokolüdür. MailTime Email Messenger, merkezi olmayan bir çözümü benimsemek için doğal bir uyum olan açık e-posta protokolü üzerine kurulmuş bir e-posta istemcisidir. Açık bir iletişim platformu olmak yeterli değil, gelecekte MailTime Email Messenger, MDT kripto para birimini desteklemek ve yeni MDT ekonomisinin oluşturulmasına yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı bir açık mesajlaşma platformu olacak. Bu uygulamada kullanıcılar dilerlerse verilerini merkezi otoriteden gizleyebilecekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? RSK Infrastructure Framework (RIF) Geleceği ve Yorum 2022

Herhangi bir kripto ekonomisi için cüzdanlar çok önemli bir rol oynar. MDT cüzdanı, MailTime Email Messenger’da ilk kez oluşturulacak bir uygulama olacaktır. Gelecekte, diğer geliştiriciler tarafından kullanılabilecek bağımsız bir açık kaynaklı proje haline gelecektir. MDT, Ethereum blok zincirinde, dijital varlıkları yayınlamak için ortak bir standart olan bir ERC20 token’ı olarak bulunur.

MDT ekosistemi, açık, merkezi olmayan ve faydalı bir platform benimseyen tüm dijital kullanıcılara fayda sağlamak için tasarlanmıştır. Çoğu tüketici için kripto teknolojisinin engellerini azaltmak için MDT Cüzdan bunu mümkün olduğunca basit tutmayı hedefliyor. Ayrıca, kriptoya yeni başlayanlar için daha kullanıcı dostu bir giriş kılavuzu yayınlama planları da var. Gelecekte, MDT cüzdanı, yatırımcıların arkasındaki ham teknolojiyi anlaşılmadan ödeme göndermesine, almasına veya transfer etmesine izin verecek.

Measurable Data Token (MDT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Heatherm Huang
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 676,157,012
  • Piyasa Değeri: ₺ 315,452,121
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.3858
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 3.22
  • Proje Amacı: Measurable Data Token, veri alıcılarının ve veri sağlayıcılarının güvenli bir şekilde veri alışverişinde bulunabileceği blok zinciri tabanlı bir veri ekonomisi sağlamayı amaçlar. Aynı zamanda platformun yerel token’ıdır.

Measurable Data Token (MDT) Geleceği

Pazarda geleceğin petrolü olduğunu düşünen ve veri sağlayıcıların bundan habersiz olduğunu fark eden MDT geliştiricileri, Measurable Data Token projesini sektörle tanıştırdı. Kullanıcıların veri sağlayarak ödül kazandığı bir ekosistem oluşturan proje, gelecekte veriye olan talebin artacağı basit bir mantıkla gelecek vadeden bir proje olarak görülebilir. Uzmanlar proje hakkında iyimser olmakla birlikte, bilinen potansiyeline ek olarak, proje sahiplerinin misyonuna uyacak şekilde şekillendirilmiş özelliklere dikkat çekiyorlar.

Uzmanlar, projenin veri ticareti için sunduğu çözümleri beğeniyor, ancak farklı alanlara hitap etmesini seviyor ve projenin önümüzdeki günlerde benimsenmeyi artıracağına inanıyorlar. Anonim teknik analistler, kısa vadeli tepkideki artışın fiyatın yükselmesine yol açabileceğine inanıyor. Kripto analistlerinin tümü, MDT Coin’in önümüzdeki günlerde yükseleceğine inanıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Measurable Data Token (MDT) Yorum

RewardMe uygulaması, Measurable Data Token (MDT) projesi kapsamında mevcuttur. Bu, satın alımlarınızda otomatik olarak ödül kazanmanıza yardımcı olan yeni bir ödül uygulaması yöntemidir. RewardMe uygulaması üzerinden Amazon, Starbucks gibi yerlerden yapılan işlemler sonucunda kullanıcılara coin sunuyor. Uygulama aracılığıyla MDT Token’a dönüştürülebilir. Measurable Data Token (MDT), veri analitiğinin kritik öneme sahip olduğu bir zamanda çeşitli gelişmeler ve finansal yatırımlar yoluyla gelişebilir.

Ekip , tanıtım belgesinde misyonunu şöyle belirtiyor: “Bugün, yaptığımız her şeyden çok büyük miktarda veri üreterek dijital hayatlarımızı yaşıyoruz. Büyük veri yeni petrol olarak kabul edilir, ancak katkıda bulunanların çoğu bu hazineyi gözden kaçırır. Kullanıcılar bilmeden verilerini ücretsiz bir uygulama veya hizmet için takas eder.

Measurable Data Token (MDT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Measurable Data Token (MDT)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu