Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği Kuruldu

Hayatımıza hızlı bir şekilde giren Metaverse, beraberinde birçok yeniliği de getirmeye devam ediyor. Lokaller, Dernekler, Vakıflar, Projeler ve daha birçok topluluk bu alanda yeni projeler geliştirerek adından sıkça söz ettiriyor. Yakın dönemde kurulan Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği bu isimlerden biri olmakla beraber, bu alanda kurulan ilk derneklerden biri olma özelliğini taşıyor. 

https://youtu.be/9qd_Eds0rpc

Daha yakından bakacak olursak; Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği neler yapıyor?

Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği; 2022’de Şanlıurfa’da resmi olarak kurulmuştur. METADER’in asıl amacı, Metaverse sektöründe projeler geliştirmek ve Metaverse proje geliştiricilerini buluşturmaktır. Bu komite, Metaverse ekosistemi ve endüstrisi için en iyi uygulamaları, yönergeleri ve eylem çağrılarını oluşturacaktır. Ele alacağımız konular: Metaverse platformları, Avatarlar ve Meta İnsanlar, Blok Zinciri, NFT’ler, Kripto Para Birimi, Gizlilik ve Metaverse hakkında diğer önemli hususlar olacaktır.

METADER olarak; en iyi uygulamaları belirlemek, küresel VR ve AR toplulukları, markalar ve diğer endüstri ortakları arasında Metaverse ve diğer Web 3.0 etkinlikleri, programları ve platformları için ilgi çekici teknolojiler ve çözümler oluşturmak ve dağıtmak için iş birliğini sağlamak üzere faaliyete geçmiş bir derneğiz. 

Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği, dijital projeler tasarlayıp ve bu projeleri kullanıcılara sunarak yararlı bir iş modeli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Daha dijital ve daha temiz bir dünya için sürdürülebilir iş modellerini desteklemektedir. METADER içinde faaliyet sunan firmaları ve bireyleri metader.org.tr web sayfamızdaki yönetim şeması üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

Her türlü soru, öneri ve görüş için derneğimizle iletişim kurabilirsiniz.

METADER (Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği)

Şanlıurfa Teknokent (Ulubağ Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, No: 287/A/314, Haliliye/Şanlıurfa)

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BC.GAME Daha İyi Bir Metaverse Ekosistemi için NFT'lere 700 ETH Değerinde Yatırım Yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu