BitMEX CEO’su Yıl Sonu İçin Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu

Son zamanlardaki güçlü bir ralliden sonra, dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), Merge’den sadece iki gün önce satış baskısı altına girdi. ETH şu anda 208 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.716 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

Bazı piyasa analistleri, Merge etkinliğinin bir “haberi sat” etkinliği olacağına ve ETH fiyatının muhtemelen buradan itibaren düşeceğine inanıyor. Bu analistler, iyimserliğin Merge ile sona ermesini ve küresel makro koşulların satış baskısı oluşturmasını bekliyor.

Bununla birlikte, BitMEX’in kurucusu ve CEO’su Arthur Hayes yükselişini sürdürüyor ve ETH’nin yıl sonuna kadar 3.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Yakın tarihli bir podcast röportajı sırasında Hayes, Ethereum’un PoS geçişiyle büyük bir altyapı değişikliği geçirdiği için Ethereum’u övdü.

ETH için yükselişe geçen Hayes, yıl sonuna kadar ETH fiyat rallisine bahse giriyor. BitMEX CEO’su şunları ekledi:

Yıl sonuna kadar 3000$’a telefon satın aldım. FED için endişelenmiyorum çünkü FED oranları %20 artırsa bile, Eth’in dApp’leri kullanması için belirli bir miktar talep olacak ve arz bunu karşılamak için orada değil!

Ethereum Zinciri Metrikleri

Zincir üstü metrikler ayrıca Ethereum için bir yükseliş sapması olduğunu gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment’e göre:

Büyük Ethereum birleşmesine resmi olarak iki günden az bir süre kaldı ve zincir içi ölçümler 2 numaralı piyasa değeri varlığı için olumlu görünüyor. NVT modelimize göre, taşınan benzersiz ETH ile ağın mevcut piyasa değeri arasındaki oran, 16 ayda en iyi durumunda.

Dünyanın ikinci en büyük kripto parası ETH, Temmuz 2022’den bu yana Bitcoin‘in kazanımlarına karşı ezici bir şekilde güçlü bir ralli gösterdi. Ethereum Merge etkinliği, ETH’nin önümüzdeki yıllarda bitcoin’i çevirmesine yardımcı olacak mı, merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalardan Bitcoin ve Ethereum Taşınıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu