MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı - BTC MAGAZİN

MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

İş zekası şirketi MicroStrategy, CEO Michael Saylor tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, ortalama 45.710 $’lık bir satın alma fiyatıyla 15 milyon $ değerinde 328 Bitcoin satın aldı.

Bu, şirketin yüzde sıfır dönüştürülebilir banknotlar sunarak fon topladıktan sonra hazinesine 1.026 milyar dolarlık kripto para eklediğinden beri şirketin ilk Bitcoin satın alışı oldu.

Bitcoin 100 trilyon dolar değerinde olabilir

MicroStrategy, yazım zamanında 4,38 milyar dolar değerinde 90,859 Bitcoin bulunduruyor. Saylor gelecekte daha Bitcoin eklemeye devam edeceklerinin sinyallerini verdi.

”Fazla nakit ile Bitcoin edinme stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve zaman zaman piyasa koşullarına tabi olarak, ek Bitcoin satın almak için gelirleri kullanmak amacıyla sermaye artırma işlemlerinde borç veya hisse senetleri ihraç edebiliriz.”

Saylor, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in bir gün 100 milyar dolar değerinde olabileceğini tahmin etti:

”Orada 10 trilyon dolar değerinde altın var, içinde 1 trilyon dolarlık Bitcoin var. Bitcoin, altını çevirecek ve tüm altın piyasası kapağını kaplayacak. Sonra 100 trilyon dolara çıkıncaya kadar negatif getirili devlet borcunu ve diğer parasal endeksleri kapsayacak.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu