01 Mart 2021 Cardano, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

01 Mart 2021 Cardano, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi

Cardano ufak bir düzeltmenin ardından rekor seviyelere bir kez daha dokundu. Göstergeler boğaların lehine hafifçe eğilse de, IOTA’nın genel direncinin üzerine çıkması pek olası değil. Dogecoin simetrik bir üçgen oluşturdu, ancak her iki yönde bir kırılma, daha büyük kripto pazarından gelen ipuçlarına bağlı.

Cardano [ADA]

Kaynak: TradingView
ADA / USD

Cardano, dünkü ATH’den bu yana %20’nin üzerinde geri geldikten sonra 1,16 dolarlık destekten geri döndü. Yazım sırasında ADA, 40 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunu korudu. Son 30 gündeki kazançlar %255’in üzerinde kaldı ve kripto varlığının güçlü yükselişini vurguladı. Bununla birlikte, göstergeler gelecekteki yörüngesinde karışık sinyaller verdi.

Stokastik RSI, piyasadaki satıcıların doygunluğunu gösterdi ve yükseliş eğilimi fiyatların ilerlemesini artırabilir. Öte yandan, Awesome Osilatörü, ivmenin son birkaç seansta alıcılar ve satıcılar arasında gidip geldiğini gösterdi. 24 saatlik işlem hacimlerindeki artış, güçlü bir ralliyi tetikleyebilir. Tersine, mevcut desteğin altında bir hareket, bir sonraki savunma hattını 1$ işaretinde sunacaktır.

IOTA

Kaynak: TradingView
IOTA / USD

IOTA’nın 4 saatlik grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 58.000 $ ’dan geri çekilmesinin ardından fiyat 1 $’ ın altına düştükten sonra kripto para biriminin zorlu kurtarma girişimini vurguladı. IOTA’daki ADX Göstergesi, 20 işaretinin altına işaret etti ve fiyat 1,23 ila 1,04 dolar arasında hareket ederken güçlü bir eğilimin olmadığını gösterdi. Awesome Osilatörü yükseliş yönünden tarafsızdı.

1,23 $ seviyesinin üzerinde bir yükseliş, bir sonraki yükselişi 1,41 $ olarak sunacaktır. Ancak, ticaret hacimleri ve satın alma aktivitesi, baskı süresi direncinin üzerindeki bir hareketi desteklemek için önemsizdi.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: TradingView
DOGE / USD

Dogecoin, fiyat iki yakınsayan trend çizgisi arasında hareket ederken 4 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen oluşturdu. Alım satım hacimleri alt taraftaydı ve bir koparma modeli ile tutarlıydı. Model genellikle yukarı doğru bir kırılmayı takip eder ve DOGE, yükselişte 0,07 dolarlık dirence doğru kuzeye hareket edebilir. RSI 50-işaretinden yukarı doğru işaret ederken, MACD de hızlı hareket eden hat sinyal hattının üzerine çıktıktan sonra boğaların lehine hafifçe eğildi.

Ancak, geçtiğimiz hafta piyasanın genel niteliği dikkate alındığında, düşüş sonucu da göz ardı edilemedi. Aşağı doğru bir kırılma, DOGE test destek seviyelerini 0,034 ve 0,023 dolar olarak görebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu