Çin, İç Moğolistan'da Kripto Madenciliğini Kısıtladı - BTC MAGAZİN

Çin, İç Moğolistan’da Kripto Madenciliğini Kısıtladı

Çin, dijital yuan veya DECP (Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme) geliştirmede ön saflarda yer aldı, ancak kripto para ekosisteminden uzak durmaya devam etti. Çin’deki Bitcoin madencilik firmalarına yönelik artan baskı, bölgedeki duyarlılığı etkiliyor ve raporlara göre Çin, şimdi İç Moğolistan’daki madencilik projelerine yönelik yasağı genişletti.

Ülke, madencilikle ilgili tüm kripto para birimi projelerine son verecek. Bu karar, Çin’in enerji verimliliği hedeflerini karşılama çabasının ardından geldi. Kripto ve çelik, kok ve metanol üretimi gibi diğer endüstriler tarafından tüketilen büyük miktarlarda enerji, hükümetin bölgedeki madencilik faaliyetlerini yasaklama kararıyla sonuçlandı.

İç Moğolistan’ın özerk bölgesi, madencilik endüstrisinin kendisine çekilmesi nedeniyle ucuz enerji için bir merkez olmuştur.

Bölgenin amacı, bu yıl birim gayri safi yurtiçi hasıla başına emisyonu % 3 azaltmak ve standart kömür tüketimindeki büyük patlamayı kademeli olarak kontrol etmekti. Küçük olmasına rağmen, bölge küresel Bitcoin madenciliği karma gücünün % 8’ini oluşturuyordu. Çin, Bitcoin’e tahsis edilen toplam ağ hash gücünün % 65’ine sahip.

Bol miktarda kömür arzı ve bölgenin görece uzaklığı, madencilerin burada temel oluşturmasını daha uygun ve ucuz hale getirdi. Ancak, Çin hükümeti tarafından bu sorunu gidermek için hiçbir katı önlem alınmadı. Ülke daha enerji verimli olma misyonunu sürdürdüyse, madencilerin Çin’in çeşitli bölgelerinde bulunan ucuz elektriğe alternatifler bulması çok uzun sürmeyecek.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu