Navcoin (NAV) Nedir? Navcoin (NAV) Geleceği ve Yorum 2022

Navcoin (NAV) Nedir?

NavCoin, madencilik veya ön ICO olmadan ortaya çıktığı ve zamanın testini yaptığı mevcut kripto dalgasından önce 201 yılında kuruldu. Kendi hızında büyümeye devam ediyor ve yıllar içinde kod tabanına özellikler, geliştirmeler ve yükseltmeler eklendi. Bu ve kendini işine adamış bir ekip sayesinde NavCoin istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Elbette istikrarlı büyüme, Monero, DASH ve Zcash gibi günümüzün popüler gizlilik odaklı kripto ürünlerine ayak uydurmak için yeterli değil. Üçü de finansman ve benimseme konusunda NavCoin’i çoktan geride bıraktı, ancak son zamanlarda NAV kullanıcı deneyimi, tasarım ve kullanılabilirliğe odaklanmaya çalışıyor. NAV, basit, hızlı ve özel işlemler için fiili durum olmak istiyor. NAV, Bitcoin Core kodu üzerine inşa edilmiştir, ancak geliştiriciler tarafından bazı değişiklikler yapılmıştır.

Bu değişikliklerden biri, ana Blockchain’e bir alt zincirin eklenmesidir. Bu alt zincir NavTech olarak adlandırılmıştır ve NAV ağındaki işlemlerin karıştırılmasını ve anonimleştirilmesini sağlar. NavCoin ayrıca Bitcoin’in iş ispatı algoritmasını kaldırdı ve bunun yerine hisse ispatını seçti ve geliştiriciler NavCoin’i Bitcoin’den çok daha hızlı ve daha ucuz hale getirdi.

NavCoin, kuruluşundan bu yana hızlı işlemleri güçlü yönlerinden biri olarak görmüştür. Bitcoin için 10 dakikalık blok süresi ile karşılaştırıldığında, NAV her 30 saniyede bir blok onaylarına sahiptir. Bu, 2 dakikalık Monero onayından ve 2,5 dakikalık Zcash onayından bile daha hızlıdır.

Dash’in 2,5 dakikalık onaylarından da daha hızlıdır, ancak Dash, anlık işlemleri mümkün kılan ana düğümlerle bunun en üstündedir. Buna rağmen, NAV tüm kripto para birimleri arasında açık ara en hızlısıdır. Ayrıca, kullanıcıların hızlı işlem hızı için ekstra ödeme yapmasına gerek kalmaz. Bitcoin ve Ethereum artan madencilik ücretleriyle mücadele ederken, NAV yalnızca 0,0001 NAV standart işlem ücreti görüyor.

Özel ve şifreli işlemler daha maliyetlidir, ancak gerekli değildir. Ölçeklenebilirlik NavCoin ekibi için her zaman önemli olmuştur ve ölçeklenebilirliği desteklemek için NAV yaşam döngüsünde erkenden hisse kanıtına geçiş yaptılar. Ayrıca topluluk, SegWit’in blok boyutunu küçültmesini onayladı ve izin verdi. Gelecekte NavCoin, bazı işlemleri zincir dışına taşıyacak ve anında ödemeler sağlayacak Lightning Network’e eşdeğer bir şey uygulamayı umuyor.

Çoğu kripto para birimi başlangıçta bir fikir birliği yöntemi olarak çalışma kanıtını kullandı, ancak NavCoin ekibi kısa süre sonra depolama kanıtı madenciliğine geçti ve bunu yapan ilk kripto para birimlerinden biriydi. Stake madenciliğinin kanıtı ile, NAV token sahipleri blok onayı almak için varlıklarının tamamını veya bir kısmını stake edecek veya stake edecekler.

Oluşturulan blok ağ tarafından onaylanırsa, ödemeyi yapan kişi bir ödül alacaktır. Ancak, hileli işlemler içeren bir bloğu onaylarsanız, hisse ispatı algoritması depozitonuzu geri alabilir. Bu, sınırlamayı ve iyi davranışı teşvik eder. NAV, stake etme paralarının faiz kazanmasına izin verir, ancak bir gereksinim, ağda bir stake düğümü çalıştırmanız gerektiğidir.

Bu, ana NAV istemcisini indirip çalıştırarak ve stake etmek istediğiniz NAV miktarını belirleyerek yapılır. Ayrıca bir Raspberry Pi satın alabilir ve onu bir stake düğümü çalıştıracak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu istemci NavPi olarak adlandırılır ve Nodu’yu stake etmek ve çalıştırmak için zarif bir çözümdür.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wabi (WABI) Nedir? Wabi (WABI) Geleceği ve Yorum 2022

NAV token yatırımcıları, kripto para birimini stake yoluyla kullanabilirler. Yatırımcılar NAV coin ile hem pasif gelir elde edebilir hem de stake ödülleri kazanabilirler. NAV coinlerini stake etmek için, bilgisayarınızda veya sanal bir özel sunucuda (VPS) Blockchain’in tam bir kopyasıyla resmi NavCoin Core cüzdanını çalıştırmalısınız.

Mümkün olan en yüksek ödülleri elde etmek için platform, kullanıcıların 7/24 çevrimiçi olduklarından emin olmalarını ve yalnızca stake için cüzdanlarını açık tutmalarını istiyor. Ayrıca, NavCoin cold stake ile kullanıcıların artık tüm coinlerini sıcak cüzdanlarına bağlamalarına gerek yok. Sonuç olarak, kullanıcılar daha güvenli bir staking hizmetinden yararlanır. Öte yandan NAV stake etmede bireysel ödülün blok ödülüne, blok süresine, günlük ağ ödülüne ve stake edilen toplam miktara bağlı olduğu söyleniyor.

Navcoin (NAV) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Craig MacGregor
 • Yayınlanma Yılı: 2014
 • Blok Zinciri: Ethereum
 • Toplam Arzı: 74,357,290
 • Dolaşımdaki Arzı: 74,356,812
 • Piyasa Değeri: ₺ 61,502,103
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0.6147
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 12.27
 • Proje Amacı: NavCoin, anonimlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanmış bir kripto para birimidir.

Navcoin (NAV) Geleceği

İyi bir çıkış yakalayan NAV coin, yatırımcıların geri çekilmesiyle bir süre sonra değer kaybetmeye başladı. Fiyattaki bu düşüşün NAV token üzerinde çok az etkisi oldu ve orta seviye sıralarda işlem görmeye devam ediyor. Uzun vadeli yatırımlar için pek iyi bir seçim olmayan NAV coin, yatırımcıların güçlü hareketleri sayesinde cepheden atak yapabilecek gibi görünüyor.

NavCoin bir süredir buralarda, özel ödemeler ve anonim DApp’ler alanında gelişiyor ve ilginç işler yapıyor. Bununla birlikte, onlarla aynı zamanda kurulmuş olsalar bile, benzer gizlilik projelerinden önemli ölçüde daha düşük bir piyasa değeri ile nispeten radar altında çalışmaya devam ediyorlar.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Navcoin (NAV) Yorum

Orijinal Bitcoin kodu, Nav’ın kodunun temeliydi, ancak geliştiriciler Bitcoin’in birkaç temel özelliğini değiştirdi. İlk olarak, Nav, NavTech adlı ikincil bir alt zincir uygular. NavTech, anonimlik ve işlem karıştırma sağlar. İkincisi, Nav, Bitcoin’in iş kanıtı algoritmasını hisse kanıtı ile değiştirir. Ayrıca NavCoin işlemleri genellikle Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuzdur. Gelecekte, doğrudan blok zincirinde şifrelenen merkezi olmayan uygulamaları da destekleyecekler.

Navcoin (NAV) Nereden ve Nasıl Alınır?

Navcoin (NAV)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • HitBTC
 • PancakeSwap (V2)
 • Bittrex
 • BITEXLIVE

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu