Ethereum Fiyatı Bellatrix Yükseltmesi ile Artıyor

Beacon zincirinde Bellatrix yükseltmesi yapıldı. Bellatrix, Ethereum Merge önümüzdeki hafta tamamlanmadan önceki son yükseltmedir. Bellatrix yükseltmesi beklentisiyle, Ethereum fiyatı %7’ye yakın yükseldi.

Bellatrix yükseltmesi, Merge’i tamamlayacak son Paris yükseltmesinden önceki son yükseltmedir. 

Ethereum Merge, Ethereum blok zincirinin fikir birliği mekanizmasının Proof of Work’den Proof of Stake’e geçişidir. Proof-of-work, işlemleri doğrulamak için enerji açısından pahalı bir madencilik sürecine dayanır. Proof-of-stake mekanizması madencileri ortadan kaldırır ve onları doğrulayıcılarla değiştirir. 

Ethereum şu anda fikir birliği katmanından ve Proof of Work katmanından oluşmaktadır. Merge, iki katmanı birleştirecek ve blok zincirindeki Proof of Work mekanizmasına bir son verecek. Bellatrix yükseltmesi, doğrulayıcı düğümlerin Proof of Stake blokları oluşturmasına olanak tanır. Bloklar Merge kodunu içerecektir.

Bellatrix yükseltmesi başarılı olmuş görünüyor. Bellatrix yükseltmesinden sonra ağ katılım oranı %94,94 oldu . Yükseltmeden sonra çevrimdışı doğrulayıcıların sayısı arttı. Ancak bunun nedeni, bazı doğrulayıcıların düğümlerini yükseltmeye hazır olacak şekilde yükseltmemeleridir.

Ethereum Merge için Sırada Ne Var?

Merge, Paris yükseltmesiyle tamamlanacak. Bu yükseltme, 587500000000000000000000 Terminal Toplam Zorluğunda yayınlanacak. Ayrıca, Paris yükseltmesi yürütme katmanıyla ilgilenecek ve Ethereum blok zincirinde madenciliğe son verecek. Merge önümüzdeki hafta tamamlanacak, ancak kesin zaman hash oranına bağlı olacak.

Çekirdek geliştirici ekibi, Bellatrix yükseltmesinden sonra olağan dışı etkinliklere dikkat edecek. Bu arada, ETH yatırımcıları, kripto para biriminin Merge ile yükseliş hareketine devam etmesini umuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Merge Gerçekleşti! Şimdi Neler Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu