Ethereum Classic Yükselişe Geçti, Ralli Ne Kadar Sürecek?

Ethereum Merge merakla beklenirken, Ethereum Classic, Merge yükseltmesinden en büyük kazanç elde eden altcoin oldu. Merge’den sadece birkaç gün önce, Ethereum Classic fiyatı yükselişe geçti. ETC fiyatı son 24 saatte %27 arttı. 

Ethereum Classic ayrıca 47 terra hash/sn ile şimdiye kadarki en yüksek işlem oranını kaydetti.

Ethereum Classic Neden Merge’den Yararlanıyor?

Ethereum Merge, Ethereum’un konsensüs mekanizmasını Proof-of-stake’e kaydıracak. Önceki Proof of Work mekanizması, Merge’den sonra geçersiz hale gelecek. Bu, Ethereum’un PoW madencileri için kötü bir haber.

Ethereum Classic, Ethereum blok zincirindeki bir hard forkun sonucudur. Ethereum’daki orijinal işlem sırasını içerir. Daha da önemlisi, Proof of Work mekanizmasına da dayanmaktadır. 

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge sonrasında madencilerin Ethereum Classic’e geçişini destekliyor. Birçok kripto lideri, Vitalik’in bu konudaki görüşlerini destekliyor. Hepsi, madencilerin başka bir Ethereum hard forkunun ekosistem için felaket olacağına inanıyor. Bu nedenle, ETC’ye geçişi tercih etmelerini öneriyorlar.

Daha dün, madencilik havuzu BTC.com, platformlarına Ethereum Classic için destek ekledi. Üç ay boyunca sıfır ücretli madenciliğe izin verecek bir BTC.com ETC havuzu oluşturdular. Son 24 saatte ETC %30’a yakın arttı.

ETC Ne Kadar Artacak?

Ethereum Merge’in tamamlanmasına sadece bir hafta kaldı. Bellatrix güncellemesinin bitmesine sadece birkaç saat kaldı. Merge tamamlanmaya yaklaştıkça, giderek daha fazla maden havuzu ve şirket gelecekleri konusundaki duruşlarını netleştirecek.

Merge etrafındaki güven, herhangi bir hard fork girişiminin başarılı olmasını pek olası kılmaz. Sonuç olarak, ETC, Merge yaklaştıkça daha fazla yükselişe geçebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Balinası 2 Milyar DOGE Transfer Etti, Fiyat Düşüşü mü Geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu