Bitcoin (BTC) Bu Yıl 20.000 Doları Aşamayabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı, ayıların baskınlığı daha da arttıkça 20.000 doları aşmak için mücadele ediyor. Satış baskısındaki artış, Fed’in şahin faiz artışları ve BTC varlıklarını satan balinalar, herhangi bir canlanma şansını azaltıyor. Ayrıca, artan atıl BTC arzı, ayı piyasasının daha da uzamasına neden oluyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Durgunluk Moduna Geçiyor

Bitcoin (BTC), son satışlardan sonra 20.000 dolar seviyesini geri alamadı. Zayıf makroekonomi, düşüş eğilimi ve balinaların ve madencilerin büyük satışları, güçlü bir toparlanma şansını azaltıyor. Bu işaretler, Bitcoin hakimiyeti tüm zamanların en düşük seviyesine düştüğünde görülebilir.

Glassnode verilerine göre, bir yılı aşkın süredir harcanmayan Bitcoin arzı hacmi, 12.589 milyonluk yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu nedenle, mevcut dolaşım arzının yaklaşık %66’sı uykudadır. Ayrıca, artan atıl arz, ayı piyasasının bir göstergesidir. Bu, Bitcoin (BTC) fiyatının ayı piyasasının derinliklerine indiği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) Bu Yıl 20.000 Doları Aşamayabilir 2
Bitcoin Arzı Son Aktif 1yıl. 
Kaynak: Glassnode

Son zamanlarda, birkaç atıl balina adresi aktif hale geldi ve Bitcoin (BTC) varlıklarını sattı. 7-10 yıl uykuda olan bir balina tek blokta 5000 BTC sattı ve 9 yıl boyunca uykuda olan başka bir balina kripto borsası Kraken’e 5000 BTC sattı. Birkaç yıl sonra uyuyan bitcoinlerin hareketi önemli bir düşüş sinyalidir.

Bir sonraki Bitcoin düşüşü, uyuyan balinalar ve BTC varlıklarını satan madenciler nedeniyle olabilir. Ayrıca, BTC opsiyonları ve vadeli işlemlerin sona ermesi büyük tasfiyelere tanık olacağından, Eylül ayı Bitcoin için yine kötü görünüyor.

BTC Fiyatı Bu Yıl 20.000 Doların Altında Kalabilir

Bitcoin (BTC) fiyatının büyük olasılıkla 15 bin doların altına düşmesi muhtemel. Tarihsel olarak, BTC fiyatı 14.478 dolar olan delta seviyesinde dibe vurmuştu. Peter Brandt ve Big Cheds dahil olmak üzere önemli analistler daha önce BTC fiyat risklerinin 19 bin doların altında güçlü bir destek olmadığı için 13 bin dolara düşüşü konusunda uyardılar.

Artan satış baskısı ve hareketsiz BTC arzı, ayı piyasasını daha uzun bir süre uzatabilir. Her yükseliş baskısının ayılar tarafından reddedilme olasılığı oldukça yüksektir. Dahası, Ethereum yaklaşmakta olan Merge ile dikkatleri üzerine çekti ve Cardano, Vasil hard fork’unda güçlü aktivite ve talep kaydetti .

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 28,000 Doların Altına Düştü: Piyasada Daha Büyük Kayıplar Kapıda mı?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu