Bloomberg Analisti: Bitcoin Hala Boğa Piyasasında

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, finansal piyasalardaki mevcut durum hakkındaki düşüncelerini paylaştı, ancak bu açıklama diğerlerinden bir nüansla farklıydı. Uzman, Bitcoin‘in şu anda hala bir boğa döngüsünde olduğunu ancak bu döngünün uzadığını ve ana kripto para biriminin kendisinin şu anda indirimli satışta olduğunu söyledi.

Analiste göre, bir boğa döngüsünde BTC’nin varlığı, 100 haftalık hareketli ortalamasında en dik indirimle konsolidasyonla kanıtlanıyor. McGlone, Bitcoin’in bu tür rakamları en son 2015’te 300 dolar civarında ve ardından 2019’un başlarında 5.000 dolar civarında olduğunu gösteren bir grafikle iddiasını destekliyor.

Eylül Kripto Görünümü- Özellikle dünya resesyona doğru eğilirken Fed’in sıkılaşmasıyla birlikte, yüksek hızda düşen hisse senetlerinden daha güçlü birkaç güç var. Kriptolar, azalan gelgitin küçük bir parçasıdır, ancak ilerleyen bir teknolojiden değil, öncü gösterge statüsü.

Mike McGlone

Stratejist, çıkarımlarında Bitcoin’e ek olarak ham petrol fiyat seviyelerine güveniyor. McGlone’a göre, Fed’in enflasyonla mücadelesini yoğunlaştıran ve en riskli varlıklar üzerinde baskı yaratan, yılın ilk yarısında enerji fiyatlarındaki hızlı yükseliş oldu. Bu durum yatıştığında, kripto para birimi fiyatları toparlanmalıdır.

Piyasa bu sabah daha canlı görünse de, S&P500’deki kritik 3.900 dolar seviyesi kırıldı ve kripto para piyasasını daha fazla düşüşe yaklaştırdı.

Bloomberg Analisti: Bitcoin Hala Boğa Piyasasında 2
Kaynak: TradingView

BTC‘nin hakimiyeti anlık olarak %38.9’a ulaştı ve böylece Ocak 2022’deki en düşük seviyesini yeniledi. Büyük olasılıkla bu düşüş, Ethereum’un insanların ETH‘ye para dökmesine neden olan PoS’a geçişinden kaynaklanıyor. Piyasadaki ana altcoin, tüm piyasanın kaderinden kaçmadı ancak yeşil bölgede işlem görmeye devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yazılım Mühendisi Microsoft'u Dolandırarak Paraları Bitcoin'e Dönüştürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu