New York Düzenleyicileri Kripto Firmalarının Koronavirüs Planlarını Sunmasını İstiyor - BTC MAGAZİN

New York Düzenleyicileri Kripto Firmalarının Koronavirüs Planlarını Sunmasını İstiyor

New York Regülatörü Kripto Firmalarına Coronavirüs Acil Durum Planları Geliştirmelerini Bildirdi

New York’un Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), devletin onaylanmış kripto para birimi firmalarından, COVID-19’un işletmelere ve halk sağlığına verdiği ciddiyete işaret ederek ayrıntılı koronavirüs hazırlık planları sunmasını istedi.

Salı günü gönderilen bir bildiriye göre “Sanal para” işletmeleri özenli ve ayrıntılı acil durum planları üretmeliler. Hazırlıklar, kritik operasyonların  sürekli işleyişini sağlamak için çalışan koruma stratejileri, artan siber risk azaltma, afet iletişim planları ve prosedürlerini içermeli. 

Regülatör, bilgisayar korsanlarının virüs salgınından yararlanmaya çalışabilme olasılığı konusunda özellikle endişe duyuyor. NYDFS, radar altı hack riskini “vurguladı” ve firmaların “hileli ticaret veya para çekme davranışını” tespit edebilecek daha sağlam güvenlik önlemleri uygulamaları gerektiğini bildirdi.

NYDFS ayrıca, uzak çalışanların, paraları “soğuk” (çevrimdışı) depodan “sıcak” (internete bağlı) cüzdanlara taşıdıklarında, gözaltında tutulan varlıkları tehlikeye atma riskini vurguladı.

Firmaların planlarını önümüzdeki 30 gün içinde sunmaları gerekiyor. Bir NYDFS basın yetkilisi, talebin tüm BitLicense sahiplerine uygulanıp uygulanmadığı konusundaki sorulara yanıt vermedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu