OKEx, Kripto Borsaları Düzenleme Kurumu olan SRO'nun Kuruluşunu Duyurdu - BTC MAGAZİN

OKEx, Kripto Borsaları Düzenleme Kurumu olan SRO’nun Kuruluşunu Duyurdu

OKEx, kripto değişimi uygunluk uygulamalarını ve politikalarını standartlaştırmayı amaçlayan bir Self-regulated Organization (SRO) kurulduğunu duyurdu.

OKEx, planladıkları SRO’yu oluşturmak için diğer borsa ve piyasa katılımcılarıyla işbirliği yapıyor. Söz konusu organizasyonun, Dünya Borsalar Federasyonu, ABD’deki FINRA ve Dünya Ekonomik Forumu’na benzer olması amaçlanıyor. OKEx, duyuruyu Malta’da yapılan DELTA Zirvesi’nin ilk gününde yaptı.

Üye borsalarının dijital varlık benimsemeyi, hükümet ve düzenleyici eğitimi teşvik eden standartları tanımlamak ve bunlara uymak ve işbirliği, listeleme ve raporlama için ölçütler ve kriterler geliştirmek için işbirliği yapacakları iddia ediliyor. OKEx Operasyon Başkanı Andy Cheung gelişim üzerine yorum yaptı:

“Kripto para birimleri küresel ve ademi merkeziyetçi ve sektör hala yeni kalıyor, bu nedenle yargı yetkisi düzenlemeleri yeterli değil. Değişimlerin büyümesi ve teslimi için tek yol, küresel bir standart oluşturacak ve bölgesel düzenleyici çerçevelere uyum sağlayacak uygulamalar ve politikalar geliştirmek için bir araya gelmek. ”

Andy Cheung

Raporun, kripto borsalarının “hükümetlerle en iyi şekilde işbirliği yapmak ve bu sektördeki yenilikçiliği teşvik etmek için operasyonel uygulamalarını ve prosedürlerini netleştirmesi gerektiğini” kaydetti. OKEx Uluslararası Strateji ve İnovasyon Başkanı Enzo Villani firmanın diğer işlem platformları ile görüşmelerde olduğunu söyledi:

“Global bir SRO’yu resmileştirmede bize katılmak için diğer borsalar ve piyasa katılımcıları ile görüşüyoruz.”

Enzo Villani

Villani, kripto borsalarının rekabette eşit ve adil bir alan bulmak için mücadele etmeleri gerektiğine inandığını belirtti. Ayrıca, sektörde uyumun şu anda olduğu gibi oldukça zor olduğunu belirtti:

“Rekabetçi matrisin olacak, fiyatta rekabet edeceksin. Hızda rekabet edeceksin, listelerde yarışacaksın. Ama herkesin oynayabileceği bir kum havuzuna sahip olmalısın. Neyse ki çoktan kurulmuş bir kum havuzumuz var. Talihsiz olan, düzenleyiciden regülatöre gitmeye çalıştığımız, bunun yerine tüm seviyelerde tüm bu düzenlemelere uygun bazı üst düzey kurallar koyacağımızı söylemek. ”

Enzo Villani

Şubat ayında, Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu üyesi Brian Quintenz, kripto para birimi sektöründeki katılımcıların kendi kendini düzenleyen bir yapı oluşturması gerektiğini belirtti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu