Peter Brandt: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Hazır - BTC MAGAZİN

Peter Brandt: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Hazır

  • Peter Brandt tarafından tespit edilen bu grafik deseni, Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

Bağımsız yatırımcı Tuur Demeester’e yanıt olarak, deneyimli tüccar Peter Brandt “büyük” simetrik bir üçgenin Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyelerini fethetmeye hazır olduğunu gösterebileceğine dikkat çekiyor.

Grafikçi ayrıca, amiral gemisi kripto para biriminin kesin bir zaman çerçevesi belirtmeden 50.000 dolara ulaşabileceği yönündeki önceki tahminini de ikiye katladı.

Büyük Simetrik Üçgen

İki eğilim çizgisi birbirine yaklaştığında simetrik bir üçgen oluşur. Çoğu durumda, tepeye yakın ikna edici bir kopuşla çözülür. Bununla birlikte, bu grafik modelinin yukarı yönlü oynaması için bir ön koşul vardır – öncesinde güçlü bir boğa eğilimi olmalıdır.

Şu an itibariyle, Bitcoin, BTC fiyatının mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolara ulaştığı Aralık 2017’ye kadar uzanan muazzam bir simetrik üçgen içinde kalıyor.

Ocak ayında Brandt, Bitcoin’in üçgenden çıkabileceğini iddia eden sarmal fiyat hareketini kaydetti:

“Buna simetrik bir üçgen devamı olarak bakacağım ve zaman geçtikçe bu üst çizgiye meydan okumaya başlayacağız, özellikle de Haziran ayında yaptığımız zirveleri çıkarırsak, bu simetriği tamamladık üçgen ve Bitcoin’deki boğa trendini gerçekten hızlandırmaya başlayabiliriz.”

Artık BTC, Mart çöküşünden tamamen iyileştiğine göre, bu grafik deseni hala oyunda ve Bitcoin yavaşça yeni bir hamle için meydan okuyor olabilir.

Litecoin Partiyi Mahvedebilir

Bitcoin fiyatı son birkaç gündür öğütülürken, Bitcoin altcoinler tarafından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin altının gümüşü olan Litecoin (LTC) bile, son zamanlarda Brandt’ın endişe verici bir işaret olduğunu düşündüğü bir gözyaşı üzerinde. Tüccar, LTC’nin katılmasıyla “parti” nin genellikle sona erdiğini iddia ediyor:

“Düşük LTC sonunda partiye katıldığında, partinin neredeyse bittiği anlamına gelebilir.”

Bu arada, CoinStats verilerine göre Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 15 arttı.

Bitcoin‘in hakimiyet endeksi bir yılda ilk kez yüzde 60’ın altına düştü.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu