Barry Silbert, 2020'de Halka Açık Kripto Şirketlerinin Olacağını Öngörüyor - BTC MAGAZİN

Barry Silbert, 2020’de Halka Açık Kripto Şirketlerinin Olacağını Öngörüyor

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Kripto şirketlerinin bu yılki SPAC IPO’ları patlamasının bir parçası olabileceğini söyledi.

Kısa bir süre önce, Digital Currency Group (DCC) CEO’su Barry Silbert, kendisine özel amaçlı şirket satın alma şirketleri (SPAC) tarafından birleşme satış konuşmaları ile yaklaşıldığını iddia ediyor.

Bu nedenle, 2020’de halka açık kripto para birimi şirketleri olacağını öne sürüyor.

“SPAC sahaları her yönden geliyor. Methinks, bu yıl halka açık bazı kripto şirketlerine sahip olacağız.”

SPAC Halka Arzların Patlaması

SPAC’lar halka arz yatırımcılarından daha sonra işletmelere yatırım yapmak için para toplayan kabuk şirketleridir.

Sıradan halka arzdan geçmek aylar sürebilirken, SPAC halka arzlar aracılığıyla, halka açılmak haftalar içinde mümkündür.

Tüm endüstriyi yeniden şekillendirme potansiyeline sahip bir dizi yüksek profilli SPAC IPO var. Bu hafta başında hisseleri NYSE’de işlem görmeye başlayan Bill Ackman’ın Pershing Square Capital Management, 7 milyar dolara kadar sermaye toplayabilir.

E-otomobil üreticisi Fisker, Richard Branson’ın uzay turizmi şirketi Virgin Galactic ve diğer tanınmış şirketlerin hepsi bu ay “boş çek” şirketleriyle güçlerini birleştirerek halka açıldı.

Coinbase, Ripple ve Daha Fazlası

Silbert’in tweet’i Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından Ocak ayında Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda yapılan bir tahminde bulundu.

Garlinhouse, blockchain/kripto alanında IPO’lar olacağını ve Ripple’ın bu trendin önde gelen tarafında olacağını iddia etti:

“Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto/blockchain alanında halka arzlar göreceksiniz. İlk olmayacağız ve son olmayacağız, ama lider tarafta olmamızı bekliyorum … bu şirketimiz için doğal bir evrim.”

Coinbase, 2020 veya 2021 yılının ilk çeyreğinde halka açılmayı planlıyor. 8 milyar dolarlık San Francisco merkezli borsaların hisse senetlerini doğrudan listelemesi ve böylece geleneksel bir halka arz tutma sürecinden kaçınması bekleniyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu