İrlanda Bankaları Kripto Para Şirketlerine Hizmet Sunmayı Reddediyor - BTC MAGAZİN

İrlanda Bankaları Kripto Para Şirketlerine Hizmet Sunmayı Reddediyor

  • İrlandalı kripto para şirketleri, yasal sorunlar nedeniyle yerel bankacılık hizmetlerine erişimde sıkıntı yaşıyor.

The Irish Times’a göre, İrlanda merkezli kripto para birimi firmalarının yerel bankalar tarafından bankacılık hizmetleri reddedildi.

Sonuç olarak, ülkenin blockchain konusundaki olumlu tutumuna rağmen yabancı bankacılık ortaklarına başvurmak zorunda kalıyorlar.

İrlanda Bankaları Kapılarını Çarptı

Bitcoin ATM sağlayıcısı Boinnex, Ekim ayında ‘Big Four’ ticari bankası AIB tarafından red yedikten sonra etkilenen şirketler arasında yer alıyor.

Boinnex’in kurucusu Bryan Tierney, şimdi yabancı bankalar tarafından tahsil edilen ‘fahiş’ ücretler ile uğraşmak zorunda olduklarını söylüyor:

“Yurtdışından bir bankacılık ortağı almak zorunda kaldık. Alandaki birçok şirket de benzer bir durumda. Bu yabancı bankalardan bazıları şehirdeki tekel olduklarını bildikleri için fahiş ücret alıyorlar.”

Bir başka İrlandalı kripto ATM şirketi olan Bitcove’nin şimdiye kadar yerel bir bankacılık ortağı bulma şansı olmadığı aktarıldı.

Suçlama Politikası

Sorunun temel noktası İrlanda’daki yeni varlık sınıfı etrafında düzenleyici-yasal belirsizlik gibi görünüyor.

Kara para aklamanın beşinci direktifi (5MLD) Ocak ayı başlarında yürürlüğe girmedi. İrlanda’nın iktidardaki Fine Gael partisi şu ana kadar, gecikmeye yol açan, yeni bir hükümet kuramadı.

AIB, tüm kripto para birimi endüstrisi oyuncularına yasak uygulamadığını, ancak bazı şirketlerin AML düzenlemelerine uymadıkları takdirde hesap açmasını engelleyebileceğini iddia ediyor.

Twitter’da Btcmagazin’e abone olun ve en iyi günlük kripto haberlerine, hikayelerine ve fiyat tahminlerine katılın!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu