Peter Brandt: Bitcoin Yükselişe Geçti - BTC MAGAZİN

Peter Brandt: Bitcoin Yükselişe Geçti

  • Square CEO’su Jack Dorsey, emtia ticareti devi Peter Brandt’ı Bitcoin boğasına dönüştürdü.

Deneyimli emtia tüccarı Peter Brandt, 8 Ekim’deki tweetlerine göre Bitcoin‘de yükselişe geçti. Haftalık ve günlük grafiklerinin büyük bir yükseliş sinyali için “hazır” olduğunu iddia ediyor.

Bu, 81 milyar dolarlık halka açık bir şirket olan Square’in 50 milyon dolar değerinde BTC satın aldığını açıklamasından sonra geldi.

Bitcoin’in Dönüm Noktası Anı

Yukarıda belirtilen tweette Brandt, Square’in Bitcoin’e olan yatırımını “büyük bir gelişme” olarak tanımlıyor.

Varlıklarının yüzde birini BTC’ye yatırmanın yanı sıra Square, diğer şirketlerin amiral gemisi kripto para birimine yatırım yapmak için bir kılavuz olarak kullanabilecekleri bir Whitepaper yayınladı.

4.709 BTC alımı, adı belirtilmemiş likidite sağlayıcıları ile tezgah üstü (OTC) olarak gerçekleşti. Square ayrıca Bitcoin satın alımıyla ilgili saklama, sigorta ve muhasebe konularına da giriyor.

Şirket, Bitcoin’i Whitepaper’da “ekonomik güçlendirme aracı” olarak tanımlarken, nakit ağırlıklı bilançosunu çeşitlendirme ihtiyacını vurguluyor.

“Bitcoin’i küresel ekonomik güçlenmenin bir aracı olarak görüyoruz; dünyanın her yerinden bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yoldur. Bu yatırım, misyonumuzu ilerletmemiz için önemli bir adımdır.”

Geçen ay, iş zekası yazılım sağlayıcısı MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını 425 milyon dolara çıkarmıştı.

Brandt Geçen Ay BTC’sini Terk Etti

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere Brandt, amiral gemisi kripto para biriminin yüzde 12’nin üzerinde düştüğü 3 Eylül’de; Bitcoin’den ve hisse senetlerinden çıktı. O zamanlar efsanevi tüccar, varlıklarını ABD Doları’na geçirmeye karar verdi.

Bugün erken saatlerde, en iyi kripto para birimi (BTC), Square haberlerinden hemen ardından; iki haftadan uzun süredir en yüksek seviyesi olan 10.957$’a yükseldi.

26 Temmuz’da, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki en uzun serisine başlamasından bir gün önce Brandt, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilecek devasa bir simetrik üçgenin ortasında olduğunu tweetlemişti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu