BitMEX Kurucusu 5 Milyon Dolarlık Kefaletle Serbest Bırakıldı - BTC MAGAZİN

BitMEX Kurucusu 5 Milyon Dolarlık Kefaletle Serbest Bırakıldı

  • Ekim, kurucuları ABD makamlarından çok sayıda suçlamayla karşı karşıya kalan BitMEX kripto türev borsasının üst düzey yetkilileri için dramatik bir ay oldu.

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski baş teknik sorumlusu Samuel Reed, mahkeme işlemleri sırasında gözaltından serbest bırakılması için 5 milyon dolarlık bono imzaladı.

Reed, 1 Ekim’de Massachusetts’te Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından Banka Gizlilik Yasasını ihlal ederek; kara para aklama kurallarını ihlal ettiği ve ABD perakende müşterilerine yasa dışı olarak türev ürün ticareti teklif ettiği için tutuklanmıştı.

DoJ’a (Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı) göre, Reed’in kurucu arkadaşları ve meslektaşları; Arthur Hayes, Ben Delo ve Gregory Dwyer, hepsi aynı suçlamalarla suçlanıyor.

1 Ekim’de onaylanan mahkeme belgelerine göre Reed’in 5 milyon dolarlık tahvili; mahkemeye çıkmaması veya mahkemenin verebileceği herhangi bir cezayı çekmek için teslim olmaması durumunda kaybedilecektir. Sanık anlaşmasının şartları uyarınca Reed, mahkemeye 500.000 dolar nakit para yatırdı.

DoJ’un suçlamalarının yanı sıra, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, New York’un Güney Bölgesi’nde Reed, Hayes, Delo ve BitMEX’e bağlı birkaç şirket kuruluşuna karşı bir sivil yaptırım davası açtı.

Dün, bu varlıklardan biri olan BitMEX operatörü 100x Group; üç ortak kurucunun artık yönetici rollerine sahip olmayacağını duyurdu ve hemen yürürlüğe girecek şekilde personel değişikliğine gitti.

Suçlamalarla ilgili haberlerin ardından, bazı kripto yorumcuları BitMEX’i endüstrinin bir bütün olarak itibarına zarar verdiği ve potansiyel olarak düzenleyicilerin sektöre karşı duruşunu sertleştirdiği için eleştirdi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu