Peter Brandt’a Göre Bitcoin Fiyatı Düşüş Gösterebilir

Yakın tarihli bir tweet’te, önde gelen analist Peter Brandt, amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin’in yükselen bir kama modeli oluşturma sürecinde olduğunu iddia ediyor.

Uğursuz uyarı, en iyi kripto paranın Temmuz ayında yılın en iyi ayını kaydettikten sonra 24.000 $ seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele etmesiyle geliyor. Yazım zamanında Bitcoin 23.767 dolardan işlem görüyor.

Peter Brandt'a Göre Bitcoin Fiyatı Düşüş Gösterebilir 2
Kaynak: Tradingview.com

Yükselen kama, düşüş trendleri sırasında ortaya çıkma eğiliminde olan bir düşüş grafiği formasyonudur. Ayı bayrağını andıran model, bir dizi yüksek dip ve yüksek zirveden sonra ticaret aralığı daraldığında iki trend çizgisi birleştiğinde oluşur.

Yükselen kama oluşumunun genellikle potansiyel bir fiyat kırılmasının eşiğinde görünen bir düşüş göstergesi olarak ele alındığını belirtmekte fayda var. Ancak bazı uyarılar var. Brandt’ın işaret ettiği gibi, ortaya çıkan ticaret modellerinin çoğu sonunda başka bir şey oluşturuyor. Bu nedenle, yükselen kama modelinin tamamlanacağının garantisi yoktur.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Hangi Yöne Gidecek? İşte Takip Edebileceğiniz Bir Endeks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu