Phantom Wallet Nedir? En İyi Solana Cüzdanı

Phantom, 2021’de piyasaya sürülen bir kripto para cüzdanıdır. Öncelikle Chrome tabanlı bir tarayıcı uzantısı olarak başlatılan proje, ilk 6 ayda 600.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip oldu. Şubat 2022’de iOS, Nisan 2022’de de Android uygulamasının piyasaya sürülmesiyle Phantom kullanıcı sayısı 2,5 milyona yaklaştı.

Solana ekosisteminin büyüyüp yaygın olarak kullanılmaya başlanması, bu yüksek kullanıcı deneyimine sahip cüzdanın da büyümesini sağladı. Solana tabanlı kripto varlıkların depolanması için geliştirilen Phantom, blok zinciri üzerindeki dApp’lerle bağlantı kurabilen bir Web3 cüzdanıdır. Solana blok zinciri kullanıcıları, Phantom cüzdandan şu yöntemlerle faydalanabilirler:

dApp ve DeFi Bağlantısı

Phantom Wallet, Solana blok zinciri üzerine kurulu dApp’lerle entegre şekilde çalışmaktadır. Cüzdanı kullanan herkes dApp’lerle bağlantı kurarak akıllı sözleşmelerle basitçe etkileşime girebiliyor. Karmaşık akıllı sözleşme kodları, Phantom ile kullanıcıların imzalayabileceği kolay kontratlara dönüşüyor.

Kripto Depolama

Solana blok zinciri kullanıcıları için kolay bir arayüz sunan Phantom Wallet, kolay token transferine ve depolamaya olanak sağlar. Solana blok zincirindeki her varlık için ayrıntılar sunan Phantom, sadece özel ve genel anahtarların sahiplerine cüzdana erişim izni vermektedir. Anahtarlarını güvende tutan kullanıcılar fonları hakkında endişe duymazlar.

NFT İşlemleri

Solana, NFT’ler söz konusu olduğunda Ethereum’un ardından en hareketli blok zinciridir. Phantom cüzdan kullanıcıları, NFT’leri cüzdanlarında tutabilir ve transferlerini yapabilir. Phantom Wallet, cüzdanında NFT tutmak isteyenlerden bir depolama ücreti almaktadır. Cüzdan, ağdaki tüm NFT pazar yerleriyle entegre çalışır.

Kullanıcılar, cüzdanlarında tutmayı tercih etmedikleri NFT’leri yakarlarsa Solana bazlı bir ödül alırlar.

Phantom Cüzdan Nasıl Kullanılır

Phantom, web tarayıcılarında bir uzantı olarak kullanılabilir. Brave, Chrome, Firefox, Edge ve Opera gibi tarayıcılada kullanılabilen cüzdanın indirme seçeneklerini görmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Phantom ayrıca Android ve iOS mobil cihazlarda da kullanılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nesnelerin İnterneti (IoT) Nedir?

Bir cüzdan oluştururken 12 kelimeden oluşan güvenlik ifadenizi sadece sizin erişiminizin olduğu birkaç farklı yere not ettiğinizden emin olun.

Cüzdan oluşturduktan sonra yeni bir cüzdan adresine sahip olacaksınız. Cüzdanın arayüzünde alt kısımda 5 adet sekme görürsünüz. İlk sekmede cüzdanınızdaki Solana tabanlı varlıkları, toplam değerlerini ve son 24 saatteki fiyat hareketlerini görebilirsiniz. Manage Token List’e tıklayarak listeye yeni bir token ekleyebilirsiniz. Bunun için tokenın kontrat adresini bulmalısınız.

Dört kareden oluşan ikinci sekme ise NFT arayüzüdür. Bu arayüzde NFT’lerinizi görüntüleyebilir, onları istediğiniz cüzdana gönderebilir veya yakarak yok edebilirsiniz.

Üçüncü sekme takas sekmesidir. Phantom, birden fazla Solana DEX’ten en iyi kurları toplayarak herhangi bir takas işleminde en iyi oranla en çok tokenı elde etmenizi sağlar. Alım satım çiftini seçtikten sonra takas oranlarını kontrol edebilir, koşullar sizin için uygunsa prosedürü tamamlayabilirsiniz.

En sağdaki ayarlar sekmesinden ise ağ ayarları, şifreler, bağlantı kurulan dApp’ler, güvenlik ayarları ve daha fazlasını görebilir, uygulamayı ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Phantom, yüksek işlevsellik ve kullanıcı deneyimi sunan bir Web3 kripto para cüzdanıdır. Solana’nın düşük maliyetli ve çok hızlı blok zinciri teknolojisi, Phantom gibi işlevsel cüzdanlarla maksimum verime ulaşır. Verim çiftçiliği yapmak, P2E oyunları oynamak, NFT koleksiyonu mint etmek ve blok zinciri teknolojisinin sunduğu diğer şeyleri yapmak için Phantom Wallet kullanabilirsiniz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu