Charles Hoskinson, Cardano’nun Ethereum’dan Daha İyi Olduğunu İddia Ediyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson bir röportajda Cardano’nun Ethereum’dan daha iyi bir Proof of Stake (PoS) yaklaşımına sahip olduğunu söyledi. Charles Hoskinson, Cardano, Vasil hard fork yükseltmesi, Dapp sunumları, LACE lite cüzdanı, ademi merkeziyetçilik, CBDC, metaverse, vb başlatma konusundaki görüşlerini paylaştı.

Cardano’nun Vasil hard forku, 22 Eylül’de 21:44 UTC’de IOG/Cardano Foundation ekibi tarafından başarıyla tetiklendi. Yükseltmenin ardından ADA fiyatı %4’ün üzerinde arttı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork gününde Cheeky Crypto ile yaptığı röportajda Cardano, Vasil hard fork ve Cardano ekosistemiyle ilgili en son gelişmeler hakkındaki soruları yanıtladı.

Cheeky Crypto

Charles Hoskinson, Bitcoin‘in programlanabilirlikten yoksun olması nedeniyle Katman-1 programlanabilir bir blok zincirine duyulan ihtiyacın, Ethereum üzerinde çalışmasına neden olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Ethereum bir kavram kanıtı gibiydi ve ölçeklenebilirlikten yoksundu, bu da kurumsal düzeydeki uygulamalarda ve devlet ölçeğindeki uygulamalarda kullanılmasını engelliyordu. Aslında, insanlar web3 projeleri için Alchemy ve Amazon gibi gelişmeleri zincir dışına itti.

Ethereum’un kanal dışı ve zincir dışı sorunsuz çalışması için daha iyi bir PoS sistemine ve programlama modeline sahip olması gerekir. Hoskinson, Ethereum PoS modelinin “hiper merkezileşme” eğiliminde olduğuna ve staking ekonomisinin zayıf olduğuna inanıyor. 2015 yılında daha iyi bir PoS modeli, ademi merkeziyetçilik ve ekonomi ile Cardano ekosistemini inşa etmesi için ona ilham verdi.

“Proof of Stake yapmak için tamamen yeni bir yol icat etmek zorunda kaldık, bu harika çünkü bu kendi kendini gözetim altında tutuyor ve kilitli token’larınız veya bunlardan herhangi biri yok. Böylece paranızı istediğiniz zaman taşıyabilirsiniz ve kimseye güvenmek zorunda kalmazsınız.”

Charles Hoskinson

Cardano’nun artık ademi merkeziyetçiliği artırmak için 3.000’den fazla stake havuzu ve mekanizması var. Ayrıca, bir GitHub topluluğu, 1000’den fazla yaklaşan proje, 150’den fazla makale ve 10.000 alıntıya sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar 4,2 Trilyon Shiba Inu (SHIB) Taşıdı

Vasil hard fork, Cardano ağının işlevselliğini, performansını, ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini artıracaktır.

Charles Hoskinson, hükümetlere daha fazla güç veren CBDC kavramını da eleştirdi. SEC Başkanı Gary Gensler gibi insanlar yetkilendirilirse bir mega ayı piyasasının olabileceğini iddia etti.

Vasil Hard Fork’tan Sonra ADA Fiyatı

Vasil hard forktan sonra Cardano (ADA) fiyatı yükseldi. ADA, sırasıyla 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyelerini 0,4467 dolar ve 0,4791 dolar arasında gerçekleştirdi. Uzmanlar, 0,55 doların üzerinde bir hareketin ADA fiyatı için yükselişi tetikleyeceğine ve ralliyi 1 dolara doğru iteceğine inanıyor.

Btcmagazin market verilerine göre, yazım anında, Cardano fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1.30 artışla 0,46 dolardan işlem görüyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu