QLC Chain (QLC) Nedir? QLC Chain (QLC) Geleceği ve Yorum 2022

QLC Chain (QLC) Nedir?

Blockchain teknolojisi, telekomünikasyon da dahil olmak üzere hemen hemen her sektörü alt üst etti. QLC Chain, telekomünikasyon endüstrisini iyileştirmeyi amaçlayan önde gelen blockchain projelerinden biridir. Yakın zamanda yeniden markalaşmasına kadar orijinal olarak Qlink olarak bilinen QLC, kullanıcıların cep telefonu sağlayıcısından değil, diğer kullanıcılardan bağlantı satın alabilecekleri dağıtılmış bir telekomünikasyon platformu geliştirerek telekomünikasyonu merkezden uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Öncelikle, QLC kanalının iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir ortam geliştirmeyi ve insanların dağıtık defter teknolojisi (DLT) aracılığıyla hizmetlerden yararlanmasına ve hizmetlerden yararlanmasına izin vererek dijital alanı düzene sokmayı amaçlar. Ayrıca QLC token’ı ile günlük kullanıcılara çeşitli faydalar sağlar.

Platform, NEO protokolüne dayalıdır ve yerleşik akıllı sözleşme işlevselliğini yönetmek ve desteklemek için sanal makineleri (VM’ler) kullanan çok boyutlu bir Blok Kafes mimarisini içerir. QLC Chain, ikili fikir birliğine dayanmaktadır: Delegated Proof of Stake (DPoS) ve QLC Chain ekibi tarafından geliştirilen dahili bir fikir birliği olan Shannon Consensus.

QLC Zinciri, iki konsensüs protokolü kullanarak saniyede yüksek işlem (TPS) sağlar, önemli ölçüde ölçeklenebilirlik sağlar ve merkezi olmayan uygulamalar için doğal bir merkezi olmayan ekosistem oluşturur. NaaS (dApps) ile ilgili merkez. NaaS dApp’leri, sanal özel ağlar (VPN’ler), çok noktaya yayın protokolleri, özel yönlendirme, geniş alan ağları (WAN’lar), isteğe bağlı bant genişliği, izinsiz giriş algılama ve önleme, duvar yangını ve anti virüs gibi çeşitli platformları içerebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, QLC Chain, yerleşik telekomünikasyon hizmet yeteneklerine sahip çok boyutlu bir blok zinciri ağ defteridir. Platform, telekom hizmetlerini merkezi olmayan hale getirerek, merkezi telekom şirketleri yerine akranlarınızdan telekom hizmetleri satın almanıza ve satmanıza olanak tanır. QLC Zinciri modeli yenilikçidir ve kullanıcıların kullanılmayan verileri başkalarına satmasına, Wi-Fi bağlantılarına erişim satmasına ve mobil sinyaller çıkarmasına olanak tanır.

QLC Zinciri, yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem işleme hızı ile başa çıkmak için Blok Kafes mimarisine dayanmaktadır. Blok Kafes yapısı, kullanıcı işlemlerini izlemek yerine, ticaret hesabı başına yalnızca bir blok zincirini izler. Bu, ağın daha az depolama alanı kaplamasını sağlar ve bu da işlem hızını artırır.

Block Lattice, ağdaki 50.000’den fazla kullanıcıyla 7.000’e kadar TPS’yi destekleyebilir. QLC, Block Cage’i akıllı sözleşme işleviyle birden çok token’ı destekleyebilen çok yönlü bir protokol haline getirerek geliştirdi. Çok boyutlu blok zinciri ağ mimarisi, zincirler arası iletişimin yanı sıra büyük ölçeklenebilirlik sağlar.

QLC Chain, ikili bir konsensüs blok zinciri protokolü kullanır: İşlemleri doğrulamak için Delegated Proof of Stake (DPoS) ve bir depolama düğümü görevi gören Shannon Consensus. DPoS, NEO Bizans hataya dayanıklı konsensüs yoluyla binlerce işlemi yöneten verimli bir işlem protokolü olarak hizmet etse de, akıllı sözleşmelerin getirdiği bant genişliği üzerinden ek veri depolama düğümlerini işleme konusunda yetersiz kalıyor. Bu nedenle QLC ekibi, verileri verimli ve ekonomik bir şekilde depolayarak DPoS konsensüsünü desteklemek için Shannon Consensus’u geliştirdi.

QLC token’ı, NEO protokolüne dayalı standart bir NEP-5 token’ıdır. QLC, QLC zincirindeki bir protokol token’ıdır ve piyasa işlemleri için bir ödeme aracı görevi görür. QLC kullanan işlemler anında blok zincirinde gerçekleştirilir. Platform ayrıca kullanıcıların QLC’ye katkıda bulunmasına ve token ödünç verme dahil olmak üzere çeşitli avantajlara erişmesine olanak tanır.

QLC token’ı ile Q-Gas medya hizmetleri için satın alınabilir ve kanal güncellemeleri için oylanabilir. Q-Gas token’ı, gönderme/alma, şifreleme/şifre çözme, indirme/yükleme ve şifreleme/şifre çözme gibi bilgi süreçlerinin simetrik davranışı için ortak yakıttır. QLC sahipleri, iletişim hizmeti sağlayıcıları SMS A2P küresel faturalandırma ve ödemeler gibi hizmetlerini Go-QLC’de dağıttıkça Q-Gas gereksinimlerinden yararlanabilir. Q-Gas tüketildikten sonra ağ üzerinden yakılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Covalent (CQT) Nedir? Covalent (CQT) Geleceği ve Yorum 2022

QLC ve Q-Gas token’larının yanı sıra QLC Chain, telekom sağlayıcıları ve reklamverenler tarafından kullanım için fiat para birimini de destekler. Bununla birlikte, fiat işlemleri, platformda kripto para birimi kullanımının büyümesini desteklemek için çevrimdışı olarak gerçekleştirilir.

Kullanıcıların yedek veya kullanılmayan Wi-Fi’larını başkalarıyla paylaşabilecekleri, dünya çapında merkezi olmayan bir Wi-Fi paylaşım ağında QLC ile ödüller kazanmak mümkündür. QLC’deki dağıtılmış iş telekomünikasyon hizmetleri, SMS/ses/veri hizmetleri gibi alanlarda da faydalar sunar.

QLC, merkezi olmayan bir telekomünikasyon altyapısına sahiptir. Kullanıcılar, teslimatı desteklemek için QLC tarafından özel olarak tasarlanmış bir cihazı dağıtarak kendi telekomünikasyon altyapılarını mobil baz istasyonu olarak yapılandırabilirler. Madencilik, LTE-U protokolü ve POW POS konsensüs madenciliği algoritması kullanılarak yapılabilir.

QLC, merkezi olmayan bir ödeme sistemi ile birlikte gelir. Bir mobil veri planına kontör yüklemek ve fazla veri satın almak isteyen herkes QLC’yi kullanabilir. Bu sistem özellikle mobil ağlarda içerik yayınlamak için kullanışlıdır.

QLC Chain (QLC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Susan Zhou
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok ZinciriNeo
  • Toplam Arzı: 600,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 240,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 78,489,378
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.05277
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1.78
  • Proje Amacı: QLC Zinciri (QLC), iletişim endüstrisindeki güven ve veri güvenliği sorununu çözmeye ve Hizmet Olarak Ağ (NaaS) platformu için genel bir zincir oluşturmaya yönelik bir projedir.

QLC Chain (QLC) Geleceği

Yatırımcılar, QLC Coin’in QLC Chain Coin’e farklı bir açıdan yaklaşmayı vaat ettiğini düşünüyor. QLC Coin’in yorumlarına bakıldığında yatırımcılar, tokenin daha gidecek çok yolu olduğuna inanıyor. Ancak, bu olumsuz olarak kabul edilmez. Uzun vadeli bir yatırım gibi.

QLC Coin’in tepkisi düşünüldüğünde, ilgilenen yatırımcılar tarafından izlenen bir proje haline geldi. QLC Coin’in kısa süre önce başlattığı blockchain projesi, kripto endüstrisindeki mevcut birçok sorunu çözmeyi hedefliyor ve vaat ettiği yenilikleri gerçekleştirebilirse gelecekte adından söz ettirecek bir proje olacak.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

QLC Chain (QLC) Yorum

QLC Chain, DPoS ve madencilik algoritmasını PoW ile birleştirdiği ikili bir konsensüs protokolü kullanır. Bu teknolojilere ek olarak dağıtık defter teknolojisi ile ağ güvenliği ve gizliliği sağlanmaktadır. Sınırlı sayıda borsada işlem gören QLC Coin’in güçlü olduğu kadar zayıf yönleri de bulunuyor. Bu nedenle yatırımcılar, kripto para endüstrisinin genel risklerinin yanı sıra proje özelliklerine de odaklanmalı ve yatırım kararlarında teknik analiz kullanmalıdır.

Anonim teknik analistler, QLC Coin grafiğinin, azalan hacim nedeniyle genel eğilim üzerinde nispeten olumsuz olduğunu düşünüyor. Son zamanlarda hacmin çok düştüğünü söyleyen anonim teknik analistler, fiyatların alt bölgede olmasına rağmen, düşük hacim nedeniyle henüz yükseliş belirtisi olmadığını belirtti.

Grafik verilerine uzaktan bakan analistler, düşen bir kama oluşumunun gerçekleştiğini söylüyor. Hacim desteğiyle, USDT direnci kırılırsa QLC Coin yükselebilir. Negatif senaryoda ise birikim bir süre mevcut seviyede devam edecek.

QLC Chain (QLC) Nereden ve Nasıl Alınır?

QLC Chain (QLC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu