RAMP (RAMP) Nedir? RAMP (RAMP) Geleceği ve Yorum 2022

RAMP (RAMP) Nedir?

RAMP DeFi, Ethereum (ETH) olmayan kullanıcıların ETH platformlarına token yerleştirmesine izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Aynı zamanda Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü ile etkileşime girerek kazançlarını arttırabilirler.

RAMP DeFi, ERC-20 hissesi olmayan blok zinciri hisselerinin, Ethereum blok zincirinde yayınlanan ruUSD olarak bilinen bir token ile güvence altına alınmasına izin verir. Ana sonucu, kullanıcıların yatırım ödülleri kazandığı, yığın fonların likiditesini serbest bıraktığı ve aynı anda birden fazla gelir akışı oluşturduğu yığınlanmış dijital varlıkların sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkarmaktır.

Halihazırda Ethereum blok zincirinde bulunan kullanıcılar, ERC20 token’larını RAMP’in eUSD likiditesine yatırarak eUSD ihraç edebilir. Bu, ruUSD ve eUSD sahiplerinin her iki tokeni takas etmekte, ödünç almakta veya ödünç vermekte özgür olduğu ve karşılığında sermayeleri yığın sözleşmelerine bağlı olan kullanıcılar için likidite yarattığı anlamına gelir.

RAMP’nin yaratılması, 2021 yılına kadar 300 milyar doları aşacak olan risk altındaki ekonominin hızlı büyümesi ve bu ekonomideki piyasaların verimsizliği nedeniyle daha da kötüleşiyor. Blockchain sistemleri arasında token alışverişini basitleştirmek için ağ, açık/kapalı bir model aracılığıyla likidite kullanır.

Bu çerçevede, Ethereum olmayan standardı kullanan tokenler, önce Ethereum blok zincirinde kullanılmak üzere rUSD adı verilen token’lara dönüştürülür. ERC-20 tabanlı token’lar, Ramp DeFi likiditesinde kullanılmak üzere eUSD’ye de dönüştürülebilir.

RuUSD sahipleri, Ethereum olmayan blok zincirlerinde kilitli fonları kullanabilir, ayrıca tam garantili teminat paraları kullanabilir ve dönüşümden sonra teşvikler kazanabilir. eUSD sahipleri, dijital varlıklarını ödünç vererek faiz kazanma ve DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama fırsatı elde eder.

RAMP ise Lawrence Lim ve Loh Zheng Rong tarafından kuruldu. RAMP’den önce Lim, IOST’de Uluslararası Büyüme Başkanıydı ve TradeGecko’da küresel satışlardan sorumluydu.

Blok zinciri sistemleri arasında token alışverişini etkin bir şekilde desteklemek için ağ, likiditeye sahip açık veya kapalı modeller kullanır. Bu çerçevede, Ethereum olmayan standardı kullanan tokenler, önce Ethereum blok zincirinde kullanılmak üzere rUSD adı verilen token’lara dönüştürülür.

ERC-20 tabanlı token’lar, Ramp DeFi likiditesinde kullanılmak üzere eUSD’ye de dönüştürülebilir. RuUSD sahipleri, tam garantili token’ları kullanabilir ve dönüşümden sonra teşvik kazanabilir ve ayrıca Ethereum olmayan blok zincirlerinde kilitli fonları kullanabilir.

eUSD sahipleri, dijital varlıklarını ödünç vererek faiz kazanmanın yanı sıra DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama yeteneği kazanırlar.

Merak edilen bir diğer detay ise kripto para dünyasında önemli bir gereksinim olan RAMP ağının güvenliği. RAMP ağı güvenli bir devrededir. Bu kapsamda Crust Network ile dağıtık veri depolama alanında yaptığı iş birliği ile tanınmaktadır.

DeFI’nin RAMP açık finans projesi, dijital varlıklara yatırım yaparak likiditeyi çözebilir. Bu potansiyele sahip olan RAMP, likit sermayeye sahip oldukları sürece tüm kullanıcılarının dijital varlıklarını güvence altına alıyor. Ayrıca dağıtılmış depolama için bir kabuk uyarıcı katman protokolü uygular.

Uygulama katmanı desteklense de, IPFS dahil benzer bir depolama katmanı protokolüne uyum sağlamak da mümkündür.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Gelecek Vadeden 10 Altcoin

RAMP (RAMP)Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Szymon Sypniewicz ve Przemek Kowalczyk
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 477,838,740
  • Piyasa Değeri: ₺ 553,966,180
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.4943
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 8.81
  • Proje Amacı: RAMP coin, DeFi, Ethereum (ETH) olmayan kullanıcıların Ethereum platformlarına token yerleştirmesine izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür.

RAMP (RAMP) Geleceği

Bazı analistlere göre RAMP, geleceği olan bir token olarak kabul ediliyor. RAMP’in işlem hacmi düşük olduğu için yükseliş avantajı sunduğu söyleniyor. Bununla birlikte, RAMP yeni bir proje olarak kabul edilebileceğinden yatırımcılar kripto para birimine dikkat ediyor gibi görünüyor.

RAMP token’ın oluşturulması sırasında, hisse senedi 2021 yılına kadar 300 milyar doları aştı. Böylece ekonomi de çok hızlı büyüdü. Ayrıca bu token, ilgili ekonominin hızlı büyümesi ile etkisiz bir durumda ilgili ekonomik piyasayı devreye sokmuştur.

RAMP coin, özellikle son yıllarda birçok yatırımcı tarafından oldukça ilgi görmeye devam ediyor. RAMP Token, büyümesi analistler tarafından tahmin edilen kripto para birimlerinden biridir. DeFi ekosistemindeki RAMP protokolünün orijinal kripto para birimi olan RAMP Token, ETH sahibi olmayanlara katkı sunuyor.

Gelecekteki fiyat tahminlerini masaya yansıtabilirse yatırımcılarına kazanç sunabilir. Bir token olarak, hem ETH hem de BSC e-ticaret RAMP, yüksek hacimli kripto borsalarında da mevcuttur.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

RAMP (RAMP) Yorum

RAMP Token projesi, DeFi işlemlerinin benimsenmesini artırmayı ve ETH’si olmayanlara merkezi olmayan finansal işlemlerin güvenini sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle, RAMP Token sahipleri, Ethereum blok zincirinde yayınlanan stabilcoin rUSD ile ERC-20 olmayan blok zincirlerine olan ilgilerini güvence altına alabilirler.

Bu sayede likidite yoluyla aynı anda birden fazla getiri sağlarlar. RAMP Token projesinin temel amacı, dijital varlıklarla merkezi olmayan işlemlerde sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkarmaktır. RAMP Token’ın geleceği hakkında yorum yapan analistler, değerinin artabileceğini söylüyor.

Analistlere göre RAMP Token çok ideal bir işlem hacmine sahip. Uzman yorumlarına göre bu işlem hacmi değeri arttıkça avantaja dönüşebilir. Analistler, RAMP Token projesinin likit havuzu olan kullanıcılara da fırsatlar sunduğunu açıklıyor.

RAMP (RAMP) Nereden ve Nasıl Alınır?

RAMP (RAMP)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu